Podstawówka w Grzegorzowicach Szkołą Odkrywców Talentów

Szkoła Podstawowa im. Josepha von Eichendorffa w Grzegorzowicach Szkołą Odkrywców Talentów
Szkoła Podstawowa im. Josepha von Eichendorffa w Grzegorzowicach Szkołą Odkrywców Talentów

Szkoła Podstawowa im. Josepha von Eichendorffa w Grzegorzowicach w istotny sposób przyczynia się do odkrywania, wspierania zdolności, zainteresowań oraz uzdolnień dzieci i młodzieży.

Dzień Nauczyciela w Szkole Podstawowej w Grzegorzowicach uświetniła ogłoszona przez dyrektor wiadomość, która dotarła tuż przed świętem, iż placówka uzyskała tytuł Szkoły Odkrywców Talentów. Jest on nadawany przez Dyrektora Ośrodka Rozwoju Edukacji szkołom, „które w istotny sposób przyczyniają się do odkrywania, wspierania zdolności, zainteresowań oraz uzdolnień dzieci i młodzieży”.

- reklama -

Grzegorzowicka placówka została umieszczona na polskiej mapie Szkół Odkrywców Talentów, którą można zobaczyć ore.edu.pl. Taki tytuł w Polsce posiada 39 szkół, w woj. śląskim 9, w powiecie raciborskim 1 – Szkoła Podstawowa im. Josepha von Eichendorffa w Grzegorzowicach.

Warunkiem znalezienia się w tak zaszczytnym gronie było spełnienie warunków regulaminu SOT:
– prowadzenie systematycznej pracy z uczniami uzdolnionymi (co najmniej trzech nauczycieli, którzy mają konkretne osiągnięcia, dokonania w danym obszarze działalności pedagogicznej),
– wspieranie różnorodnych uzdolnień dzieci i młodzieży, np. przedmiotowych, sportowych, artystycznych, technicznych, a także społecznych lub obywatelskich,
– opisanie co najmniej trzech rodzajów zajęć, które rozwijają zainteresowania, uzdolnienia uczniów i są prowadzone w szkole przez różnych nauczycieli.

Praca w szkole w Grzegorzowicach od wielu lat ukierunkowana jest na rozwijanie zdolności i talentów każdego ucznia. Efektem tego są osiągane przez uczniów sukcesy w konkursach przedmiotowych, sportowych i występach artystycznych.

fot. UG Rudnik
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here