„Dla saperów z Gliwic”. Policjanci z Raciborza oddali krew

Policjanci oddali krew
Mundurowi oddali honorowo krew, celem przekazania jej między innymi rannym żołnierzom 29 Patrolu Rozminowania 6 Batalionu Powietrznodesantowego z Gliwic.

Raciborscy policjanci wzięli udział w akcji „Dla saperów z Gliwic – by inni mogli żyć”, zorganizowanej przez policjantów z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego z województwa śląskiego w związku z tragicznym wydarzeniem, do jakiego doszło w Kuźni Raciborskiej.

21 października po raz kolejny policjanci z Raciborza honorowo oddali krew m.in. „Dla saperów z Gliwic”. Oczywiście krew trafi również do innych osób potrzebujących jej najbardziej. W akcji w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu udział wzięło około dwudziestu mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Policjanci przekazali otrzymane w zamian za oddanie krwi słodycze dzieciom z Centrum Matki z Dzieckiem „Maja” w Raciborzu oraz z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Cyprzanowie. Krew zostanie przekazana między innymi rannym żołnierzom 29 Patrolu Rozminowania 6 Batalionu Powietrznodesantowego z Gliwic.

- reklama -

– Dając przykład, zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. Można w ten prosty sposób uratować komuś życie! To nic nie kosztuje. Aby zostać krwiodawcą, wystarczy być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość – zachęca raciborska policja.

Zobacz także: Wybuch w Kuźni Raciborskiej. Zmarł trzeci saper

/KPP Racibórz publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here