Rajd na zakończenie sezonu w Krzyżanowicach. Te zdjęcia robią wrażenie!

0
Rajd rowerowy
38 km trasa przebiegała przez całą gminę Krzyżanowice i czeską gminę Hat’. Fot. UG Krzyżanowice

W rajdzie udział wzięło 80 sympatyków dwóch kółek, którzy do pokonania mieli dystans 38 km.

Rowerzyści wystartowali spod Urzędu Gminy w Krzyżanowicach. 38 km trasa przebiegała przez całą gminę Krzyżanowice i czeską gminę Hat’. Uczestnicy wyruszyli z Krzyżanowic w kierunku Tworkowa, Urbanka, Bolesławia i Bieńkowic, a wrócili przez Tworków do Krzyżanowic na małą przerwę z poczęstunkiem pod remizą OSP. Po przerwie rajd kontynuowano do Chałupek przez Hat’, Rudyszwałd i Zabełków. Przejazd rajdu zajął uczestnikom trzy godziny.

- reklama -

Rajd rowerowy Krzyżanowice

Tematem tegorocznego rajdu rowerowego był realizowany, wspólnie z gminą Gorzyce, Mszana, miastem Bohumin i Ostravą, projekt pn. Udostępnienie Odry i Olzy, który jest współfinansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V – A Republika Czeska – Polska 2014 – 2020. Projekt polega na połączeniu naszego pogranicza, od Mszany aż po Ostravę, trasami rowerowymi.

Rajd rowerowy

Uroczyste zakończenie rajdu odbyło się na terenie starego przejścia granicznego w Chałupkach, gdzie na uczestników czekał posiłek. Głos zabrali partnerzy projektu i współorganizatorzy rajdu. W imieniu wójta gminy i gminy – gospodarza imprezy – wystąpił zastępca wójta Wolfgang Kroczek. Partnerów projektu reprezentowali: Daniel Jakubczyk wójt gminy Gorzyce, Mirosław Szymanek wójt gminy Mszana, Petr Vícha burmistrz Bohumina, Kateřina Šebestová wiceprezydent miasta Ostrava. Na scenie zaprezentowały się zespoły artystyczne z Polski i Czech.

/UG Krzyżanowice publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here