Mieszkańcy Markowic chcą termomodernizacji sali gimnastycznej

Prezydent na spotkaniu w Markowicach
Mieszkańcy Markowic mieli do włodarzy Raciborza szereg pytań i spraw.

Prezydent Dariusz Polowy spotkał się z mieszkańcami Markowic. To kolejny przystanek na trasie jesiennego tournée prezydenta. Mieszkańcy podczas spotkania poruszyli m.in. temat termomodernizacji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego czy gazyfikacji dzielnicy.

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w spotkaniu z prezydentem Dariuszem Polowym i jego zastępcami Dominikiem Koniecznym i Michałem Fitą, zorganizowanym 21 października w remizie OSP Markowice.

- reklama -

Mieszkańcy Markowic mieli do włodarzy Raciborza szereg pytań i spraw. Część z nich zgłaszali na forum w czasie spotkania, część – w rozmowach indywidualnych po zakończonej części otwartej.

Kwestie podnoszone w czasie spotkania:

– potrzeba remontu ul. Babickiej
– ul. Olimpijczyka – propozycje reorganizacji ruchu
– problemy z gazyfikacją dzielnicy
– ścieżka rowerowa do Łężczoka – brakujący odcinek łączący Markowice – na wysokości przystanku osobowego – do wjazdu do rezerwatu Łężczok
– brak właściwego oznakowania ul. Chrobrego u wylotu z ul. Gliwickiej
– problemy z realizacją Programu Ograniczania Niskiej Emisji – zbyt późne zdaniem mieszkańców podpisywanie umów i zimowe terminy realizacji prac
– potrzeba kompleksowej lub przynajmniej częściowej termomodernizacji sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

– Podczas spotkań prezydenta z mieszkańcami zbierane są pomysły i potrzeby mieszkańców dzielnic. Część z nich zostanie wpisana do przyszłorocznego budżetu i zrealizowana. To dobra okazja aby zgłaszać takie sprawy – zachęca Urząd Miasta Racibórz.

W sobotę o 14.00 prezydent spotka się z mieszkańcami Brzezia. 5 listopada o 17.00 odbędzie się spotkanie w Płoni, a 6 listopada z mieszkańcami dzielnicy Obora.

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj