Jak zmobilizować do czytania, czyli nowe technologie w bibliotece na Płoni

Jak zmobilizować do czytania, czyli nowe technologie w bibliotece na Płoni
Jak zmobilizować do czytania, czyli nowe technologie w bibliotece na Płoni

Uczniowie klasy IV Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 na Płoni mogli zobaczyć oraz posłuchać, jak kiedyś wyglądał gnieźnieński gród, ale także przekonać się, jakie możliwości dają najnowsze pozycje na rynku wydawniczym.

Już nie tylko głośne czytanie książek, ciekawe prezentacje multimedialne czy warsztaty plastyczne – lekcje biblioteczne, mające na celu zmobilizować dzieci i młodzież do sięgnięcia po książkę, wchodzą na nowy, wyższy poziom. Przykładem może być październikowe spotkanie dla klasy IV zorganizowane przez bibliotekę na Płoni.

- reklama -

„Tysiąc lat temu w Gnieźnie” to pozycja wydana przez Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Jej autor zabiera czytelników w barwną podróż w czasie od legendarnych początków poprzez czasy pogańskie, kolejne etapy budowy grodu aż do roku 1038, kiedy po najeździe czeskiego księcia grody Wielkopolski straciły znaczenie, a nową stolicą został Kraków. Książka jest zintegrowana z aplikacją mobilną „W gnieźnieńskim grodzie” opracowaną i wydaną w 2013 roku przez MPPP. Wybrane strony są znacznikami do trójwymiarowych makiet, które pojawiają się na ekranie smartfonu lub tabletu (z zainstalowaną aplikacją), jakby w danej chwili znajdowały się nad papierową ilustracją.

Dzięki wykorzystaniu w trakcie lekcji bibliotecznej tej niezwykłej pozycji uczniowie klasy IV Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 na Płoni mogli zobaczyć oraz posłuchać, jak kiedyś wyglądał gnieźnieński gród, ale także przekonać się, jakie możliwości dają najnowsze pozycje na rynku wydawniczym.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj