Boiska przy SP4 i SP18 po renowacji

0
Boiska przy SP4 i SP18 po renowacji
Boiska przy SP4 i SP18 po renowacji

Nowe nawierzchnie posiadają atest Państwowego Zakładu Higieny i są objęte trzyletnią gwarancją.

Dwa boiska przy miejskich szkołach podstawowych – nr 4 i nr 18 – zyskały nowe nawierzchnie. Poprzednia wykładzina z masy bitumicznej posiadała spore ubytki, przez co funkcjonalność boisk była mocno ograniczona. Od 2017 r. oba obiekty były częściowo wyłączone z użytkowania.

- reklama -

W tegorocznym budżecie Wydziału Oświaty zapisano wymianę jednej nawierzchni – tej przy SP4. Koszt inwestycji oszacowano na prawie 160 tys. zł. – Okazało się jednak, że w tym zakresie istnieje możliwość skorzystania z pomocy Fundacji Promocji i Rozwoju Gmin Polskich. Zdobyliśmy dofinansowanie do remontu na poziomie 50%. Dzięki temu zdecydowaliśmy się na naprawę nawierzchni dwóch boisk jednocześnie – wyjaśnia Krzysztof Żychski, naczelnik Wydziału Oświaty w raciborskim ratuszu. Dodaje, że koszt obu zadań po stronie miasta zamknął się w kwocie 157 tys. zł

Proces wymiany nawierzchni oraz ich odbiór odbyły się w październiku. Obecnie boiska są już udostępnione dla uczniów. Nowe nawierzchnie posiadają atest Państwowego Zakładu Higieny i są objęte trzyletnią gwarancją.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here