Koncert jubileuszowy zespołu Miraż – co jeszcze w ten weekend?

Zespół wokalny Miraż
Zespół wokalny Miraż

Koncert jubileuszowy zespołu wokalnego Miraż w Raciborskim Centrum Kultury, zlot food trucków na Zamku Piastowskim, wystawa malarstwa Mariana Chmieleckiego w muzeum czy Mistrzostwa Polski Młodzików w Zapasach w Arenie Rafako – zobacz, co jeszcze odbędzie się w najbliższych dniach w regionie.

Od 25 lat jest prawdziwą kuźnią talentów – Miraż świętuje w tym roku wyjątkowy jubileusz. Z tej okazji wokaliści zespołu i parafia św. Mikołaja w Raciborzu zapraszają na koncert galowy, który odbędzie się 9 listopada o godz. 18:00 w sali widowiskowej Raciborskiego Centrum Kultury. Będzie to wieczór pełen muzycznych wzruszeń, a także nie lada okazja do wspomnień oraz przybliżenia publiczności bogatej historii i dorobku artystycznego zespołu.

- reklama -

Jubileusz Mirażu to ogromne przedsięwzięcie, dlatego byli wychowankowie grupy połączyli siły i wyszli z inicjatywą organizacji koncertu. – Najfajniejsze jest to, że wiele osób zgodziło się działać zdalnie, żyjemy w XXI wieku i jak widać odległość nie jest tu przeszkodą. Po pracy wysyłamy sobie e-maile, ustalamy scenariusz i dopinamy sprawy organizacyjne – mówi Maria Biskup, odpowiedzialna za logistykę koncertu.

Wokalistom towarzyszyć będzie Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach prowadzona przez asp. szt. Waldemara Skotarskiego oraz sekcja rytmiczna pod przewodnictwem Pawła Harańczyka z Krakowa. Kierownictwo artystyczne spoczywa w rękach Hanny Hołek, która jest wychowanką zespołu i ma wieloletnie doświadczenie w branży muzyczno-telewizyjnej.

Wokalistka zdradziła, że przygotowania do koncertu dostarczają jej mnóstwa wzruszeń. – Zakręciła mi się dziś łezka w oku, słuchając utworu “Ta Sama Chwila” zespołu Bajm i “Ta Nasza Młodość” Piwnicy Pod Baranami. Te utwory na pewno wybrzmią podczas jubileuszu, ale zostaną przełamane repertuarem gwiazd muzyki pop jak Tina Turner czy Prince. Jestem optymistką i wiem, że z dobrymi muzykami – sierż. szt. Marcinem Starcem i Pawłem Harańczykiem, z którymi pracuje nad koncertem – uda nam się uchwycić najlepsze lata i zaprezentować utwory śpiewane przez kolejne pokolenia zespołu Miraż – mówi Hołek.

Miraż założyła i od 25 lat prowadzi animatorka kultury i nauczycielka śpiewu Elżbieta Biskup, która z dumą opowiada o sukcesach podopiecznych. – Moją największą satysfakcją jest możliwość kształtowania talentów młodego pokolenia. Nie było takiego roku, w którym nie znalazłabym wokalnej perełki. Jestem dumna, że swoimi scenicznymi występami wokaliści Mirażu potwierdzają sensowność mojej pracy – podkreśla.

W zespole swoją muzyczną drogę zaczynało wielu znanych i lubianych polskich artystów, wśród nich m.in. gwiazda polskiej estrady Anna Wyszkoni i Marzena Korzonek, laureatka Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Grupa koncertowała w wielu krajach takich jak m.in: Bruksela, Strasburg, Węgry, Niemcy, Ukraina, czy Walia. Zespół wystąpił też dwukrotnie w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

– Miraż jest i zawsze był szczególny. To nie tylko zespół – relacje, które się w nim tworzą, potrafią przetrwać lata, a my – byli mirażowcy i państwo Biskup – stajemy się prawdziwą muzyczną rodzina. Dlatego jubileusz to dla nas wyjątkowe wydarzenie – mówi Adrianna Górka, była wokalistka zespołu, uczestniczka programu The Voice of Poland.

Członkowie grupy regularnie odnoszą sukcesy w Polsce i poza granicami kraju, biorą też udział w konkursach muzycznych i telewizyjnych talent show. Wśród dokonań zespołowych wymienić można też m.in. nagranie charytatywnej płyty na rzecz hospicjum opolskiego, z udziałem Moniki Kuszyńskiej, Anny Wyszkoni i Pawła Kukiza.

Koncert Galowy z okazji jubileuszu 25-lecia Mirażu wspierają:
Patronat Główny: Dariusz Polowy – prezydent Miasta Racibórz
Patronat Honorowy: Katarzyna Dutkiewicz – poseł na Sejm RP
Patronat Starosty Powiatu Raciborskiego – Grzegorza Swoboda

miraz 25 lat

SPRAWDŹ ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ»

DOWIEDZ SIĘ, CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W CZASIE WEEKENDU W OKOLICY»

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj