Miraż świętował 25 lat [ZDJĘCIA]

 

Podczas koncertu w RCK wystąpili byli i obecni członkowie grupy.

- reklama -

Od 25 lat jest prawdziwą kuźnią talentów – Miraż świętuje w tym roku wyjątkowy jubileusz. Z tej okazji 9 listopada w Raciborskim Centrum Kultury miał miejsce koncert galowy. Był to wieczór pełen muzycznych wzruszeń, a także okazja do wspomnień oraz przybliżenia publiczności bogatej historii i dorobku artystycznego zespołu.

Podczas koncertu wystąpili byli i obecni członkowie grupy. Wokalistom towarzyszyła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach prowadzona przez asp. szt. Waldemara Skotarskiego oraz sekcja rytmiczna pod przewodnictwem Pawła Harańczyka z Krakowa. Kierownictwo artystyczne sprawowała Hanna Hołek, która jest wychowanką zespołu i ma wieloletnie doświadczenie w branży muzyczno-telewizyjnej.

Miraż założyła i od 25 lat prowadzi animatorka kultury i nauczycielka śpiewu Elżbieta Biskup. Zespół powstał w II Liceum Ogólnokształcącym w Raciborzu. Później, już w murach Młodzieżowego Domu Kultury, z roku na rok coraz więcej dzieci i młodzieży rozwijało swoje pasje, osiągając ogólnopolskie i międzynarodowe sukcesy. – Moją największą satysfakcją jest możliwość kształtowania talentów młodego pokolenia. Nie było takiego roku, w którym nie znalazłabym wokalnej perełki. Jestem dumna, że swoimi scenicznymi występami wokaliści Mirażu potwierdzają sensowność mojej pracy – mówi Elżbieta Biskup.

Prowadzenie Mirażu to wielka satysfakcja i pasmo sukcesów, wiadomo jednak, że okupione ciężką pracą. – Prowadzenie zespołu Miraż to przede wszystkim praca popołudniowa i „nieetatowa”. Wiem, zapłaciłam bardzo wysoką cenę za to, że tak wiele czasu spędzałam z moją „Miraż-ową rodziną”. Dzisiaj jednak nie czas na liczenie zysków i strat. Cały czas zresztą dokonuję różnych wyborów zawodowych i generalnie niczego nie żałuję – przyznaje Elżbieta Biskup.

W zespole swoją muzyczną drogę zaczynało wielu znanych i lubianych polskich artystów, wśród nich m.in. gwiazda polskiej estrady Anna Wyszkoni i Marzena Korzonek, laureatka Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Grupa koncertowała w wielu krajach takich jak m.in. Bruksela, Strasburg, Węgry, Niemcy, Ukraina czy Walia. Zespół wystąpił też dwukrotnie w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Członkowie grupy regularnie odnoszą sukcesy w Polsce i poza granicami kraju, biorą też udział w konkursach muzycznych i telewizyjnych talent show. Wśród dokonań zespołowych wymienić można też m.in. nagranie charytatywnej płyty na rzecz hospicjum opolskiego z udziałem Moniki Kuszyńskiej, Anny Wyszkoni i Pawła Kukiza.

 

fot. Zuzanna Sczyrba
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj