Teatr Polska w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy [ZDJĘCIA]

Teatr Polska w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy
Teatr Polska w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy

W ramach XI edycji programu odbyły się warsztaty i spektakl.

11 listopada w ramach XI edycji programu Teatr Polska Gminne Centrum Kultury w Nędzy gościło Teatr Naumiony z Ornontowic wraz z Fundacją Szafa Gra.

- reklama -

W sali GCK odbyły się warsztaty dla dzieci i młodzieży dotyczące obrzędów i zwyczajów oraz pieśni występujących na Śląsku, a prowadzone przez aktorów Teatru Naumionego i muzyków zespołu Rube Świnie. W zajęciach uczestniczyło 17 osób.

Natomiast wieczorem w hali GOSiR-u była okazja, by obejrzeć spektakl pt. „Szac” w reżyserii Iwony Woźniak. W przedstawieniu grały trzy pokolenia aktorów opowiadających historię czterech dojrzałych kobiet, które w młodości spotkały jednego narzeczonego i to, co z tego wynikło: załamane serca, nieślubne dzieci… Widowisku towarzyszyła muzyka na żywo w wykonaniu zespołu Rube Świnie.

Widzowie żywo reagowali na propozycję artystów. W wydarzeniu uczestniczyło blisko dwustu gości.

Celem Teatr Polska jest ułatwianie dostępu do najlepszych spektakli teatralnych polskich teatrów mieszkańcom miejscowości, w których nie działa teatr instytucjonalny. Popularyzuje on sztukę teatralną oraz działa na rzecz niwelowania barier ekonomicznych w dostępie do teatru, szczególnie w miejscowościach oddalonych od dużych ośrodków teatralnych.

fot. GCK Nędza
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj