Powiat raciborski w Budżecie Obywatelskim Województwa Śląskiego

0
Stare Opactwo w Rudach
Stare Opactwo w Rudach

Tężnia solankowa – źródło zdrowia i miejsce wypoczynku dla mieszkańców Raciborza” , „Postaw na zdrowy tryb życia – regionalny dzień zdrowia dla mieszkańców powiatu raciborskiego i wodzisławskiego” i „Rewaloryzacja kompleksu dydaktycznego Parku Krajobrazowego Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich” to zadania związane z powiatem raciborskim.

Dziś, 12 listopada, rozpoczęło się głosowanie w I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Mieszkańcy regionu wybierają spośród wszystkich dopuszczonych do głosowania zadań za pośrednictwem strony bo.slaskie.pl. Wyniki będą znane w grudniu 2019 r.

- reklama -

Zadania lokalne dotyczące Raciborza i powiatu to „Tężnia solankowa – źródło zdrowia i miejsce wypoczynku dla mieszkańców Raciborza” i „Postaw na zdrowy tryb życia – regionalny dzień zdrowia dla mieszkańców powiatu raciborskiego i wodzisławskiego”, a także zadanie wojewódzkie „Rewaloryzacja kompleksu dydaktycznego Parku Krajobrazowego Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich”.

Do głosowania uprawnieni są wszyscy mieszkańcy województwa śląskiego. Każdy głosuje raz i ma do dyspozycji 4 punkty – 1 punkt można oddać na zadania zgłoszone w puli wojewódzkiej, 3 punkty można oddać na zadania zgłoszone w pulach podregionalnych. Od głosującego zależy, czy odda 3 punkty na jedno zadanie, czy podzieli je na dwa lub trzy zadania. Szczegóły na bo.slaskie.pl

W najbliższych dniach na terenie Zamku Piastowskiego uruchomiony zostanie mobilny punkt MBO.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here