Włamywacze zatrzymani przez krzyżanowickich policjantów

Włamywacze zatrzymani przez krzyżanowickich policjantów
Włamywacze zatrzymani przez krzyżanowickich policjantów

Zatrzymani to 37-letni Ukrainiec i 23-letni Estończyk, którzy ukradli pieniądze i alkohol, powodując straty na kwotę ponad 1100 złotych.

Policjanci z Krzyżanowic zatrzymali 37-letniego obywatela Ukrainy i 23-letniego obywatela Estonii, którzy dokonali kradzieży z włamaniem do lokalu gastronomicznego. Do przestępstwa doszło 7 listopada ok. godz. 23:00 w Zabełkowie przy ulicy Powstańców Śląskich. Wówczas dwaj sprawcy weszli do budynku poprzez okno, gdzie dokonali kradzieży pieniędzy i alkoholu, powodując straty na kwotę ponad 1100 złotych. Złodzieje wpadli na gorącym uczynku dzięki czujności krzyżanowickich stróży prawa, którzy podczas patrolu zauważyli w lokalu otwarte okno. Zaniepokojeni tym faktem mundurowi zatrzymali się radiowozem i już po chwili okazało się, że ich intuicja po raz kolejny nie zawiodła. Policjanci zauważyli, jak z przez okno wychodzi dwóch mężczyzn trzymających w rękach różne rzeczy. Mundurowi natychmiast przystąpili do akcji, której efektem było zatrzymanie na gorącym uczynku kradzieży z włamaniem dwóch mężczyzn.

- reklama -

Zatrzymani to 37-letni obywatel Ukrainy i jego 23-letni kompan, obywatel Estonii. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni od śledczych usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi im nawet 10 lat więzienia. Podwójną wpadkę zaliczył 37-latek z Ukrainy, gdyż jak ustalili krzyżanowiccy śledczy, przebywał on nielegalnie na terenie kraju, w związku z powyższym został on deportowany z Polski. Dzięki szybkiej akcji krzyżanowickich policjantów skradzione rzeczy zostały odzyskane.

fot. KPP Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj