Trenuję – nie zażywam. Młodzi raciborzanie na zajęciach profilaktycznych

Łamator

W miniony piątek, 15 listopada, w Raciborskim Klubie Brazylijskiego Jiu jitsu Łamator ponad 30 najmłodszych zawodników wzięło udział w pierwszych z serii tegorocznych zajęć profilaktycznych.

Zajęcia odbyły się w dwóch grupach wiekowych. Zostały przeprowadzone w ramach programu „Trenuję – nie zażywam”. Środki na ten cel klub otrzymał z Miasta Racibórz na wykonanie zadań publicznych z zakresu ochrony i promocji zdrowia, przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym oraz pomocy społecznej.

- reklama -

Zajęcia prowadził ratownik medyczny, który na początku zajęć przeprowadził test sprawdzający wiedzę zawodników w zakresie pierwszej pomocy i profilaktyki. Następnie omówił tematykę pierwszej pomocy oraz profilaktyki. W kolejnej części zajęć najmłodsi mieli okazję zobaczyć i zwiedzić ambulans medyczny. W bardzo ciekawy sposób przedstawione zostały im elementy wyposażenia oraz sprzęt medyczny, którym codziennie posługują się ratownicy medyczni ratując ludzkie życie i zdrowie. Dzieci bardzo ochoczo i entuzjastycznie podeszły do prowadzonych zajęć, często dzieląc się swoją wiedzą i spostrzeżeniami. – Klub Sportowy Łamator Racibórz pragnie bardzo podziękować firmie Life Ratownictwo Medyczne za przeprowadzenie bardzo ciekawych zajęć oraz Miastu Racibórz za wsparcie – przekazuje Michał Musioł.

 

/KS Łamator publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj