Cztery medale dla zapaśników ZSOMS w Wałbrzychu

Klub Łamator

W miniony weekend w Wałbrzychu odbył się Puchar Polski Juniorów. Zapaśnicy Miejskiego Klubu Zapaśniczego Unia Racibórz i zarazem uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu wywalczyli trzy złote i jeden brązowy medal.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Kami Czarnecki w kategorii wagowej do 63 kg, Arsen Mkrtchyan w wadze do 82 kg i Tomasz Wawrzyńczyk w kategorii do 130 kg. Brązowy medal wywalczył Miłosz Kuźnia w wadze do 60 kg. Swoje walki o brązowy medal przegrali niestety Krzysztof Prasek (72 kg.) i Kamil Zakrzewski (87 kg.). Warto nadmienić, że w tym prestiżowym turnieju startowały reprezentacje Niemiec, Czech i Danii. W klasyfikacji drużynowej MKZ Unia Racibórz uplasował się na drugiej pozycji (najlepsze miejsce z wszystkich polskich klubów) przegrywając zaledwie kilkoma punktami z reprezentacją Czech.

- reklama -

Klub Łamator

Ze swojej najlepszej strony pokazały się również dziewczyny, uczennice ZSOMS w Raciborzu, które rywalizowały w Mistrzostwach Polski Młodziczek, odbywających się w zeszły weekend w Dzierżonowie. Mistrzynią Polski została Julia Michniewicz (LKS Dąb Brzeźnica) w kategorii wagowej do 42 kg. Na drugim stopniu podium stanęła Emilia Świerczewska (MKZ Unia Racibórz) w wadze do 54 kg.

/MKZ Unia Racibórz publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj