Region: Wezwała policję, żeby zemścić się na byłym chłopaku

Zadzwoniła na policję, żeby zrobić byłemu na złość
Zdjęcie poglądowe fot. freepik

Mieszkanka Jastrzębia Zdroju dwukrotnie wezwała mundurowych na bezpodstawną interwencję, a najprawdopodobniej wszystko przez zawiedzioną miłość.

W poniedziałek około godziny 22.26 policjanci zostali wezwani na interwencję, gdzie były konkubent zgłaszającej kobiety miał się awanturować wobec swojej matki. Zgłaszająca podała, że w mieszkaniu mają być niebezpieczne narzędzia. Na miejscu policjanci rozmawiali z mężczyzną i straszą panią, którzy jednogłośnie powiedzieli, że nie było żadnej awantury. Kobieta, która zadzwoniła na numer alarmowy to jego była dziewczyna, która robi mu złośliwości, gdyż zablokował jej przychodzące połączenia.

- reklama -

Nad ranem około godziny 7.18 sytuacja powtórzyła się. 22-latka zadzwoniła na numer alarmowy, mówiąc, że jej partner aktualnie ma bić swoją matkę oraz że w mieszkaniu znajdują się narkotyki. Stróże prawa ponownie udali się we wskazany adres, mężczyzna właśnie wychodził do pracy, trzeźwy, powiedział, że matka wyszła przed chwilą do przychodni. Jastrzębianin powtórzył, że była partnerka mści się na nim, nie może pogodzić się z ich rozstaniem. Mundurowi sporządzili dokumentację celem wystąpienia do sądu z wnioskiem o ukaranie za dwukrotnie wezwaną bezpodstawnie interwencję.

Według kodeksu wykroczeń, art. 66 [Wywołanie fałszywego alarmu] mówi:
§ 1. Kto:
1) chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia,
2) umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, blokuje telefoniczny numer alarmowy, utrudniając prawidłowe funkcjonowanie centrum powiadamiania ratunkowego – podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.
§ 2. Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1000 złotych.

/KMP Jastrzębie Zdrój publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj