Turniej o Puchar Rzecznika Praw Dziecka i Prezydenta Miasta Racibórz [ZDJĘCIA]

Turniej o Puchar Rzecznika Praw Dziecka i Prezydenta Miasta Racibórz
Turniej o Puchar Rzecznika Praw Dziecka i Prezydenta Miasta Racibórz

W meczach finałowych wystąpiły najlepsze drużyny raciborskich szkół wyłonione we wcześniejszych eliminacjach.

W sobotę w Arenie Rafako miał miejsce finał piłkarskiego turnieju o puchar Rzecznika Praw Dziecka i Prezydenta Miasta Racibórz. Na parkiet wybiegły najlepsze drużyny raciborskich szkół wyłonione we wcześniejszych eliminacjach. Na początek publiczność zobaczyła decydujące spotkania w kategorii szkół średnich, a następnie klas IV–VIII szkół podstawowych. W ostatnim finale do rywalizacji przystąpiły zespoły klas I–III ze szkół podstawowych.

- reklama -

Zmaganiom młodych piłkarzy towarzyszyły gwiazdy polskiego sportu i nie tylko. W Arenie Rafako pojawili się między innymi Sebastian Mila – były reprezentant Polski w piłce nożnej, obecnie komentator TV, Justyna Święty-Ersetic – wicemistrzyni świata w sztafecie 4×400 m i Ryszard Wolny – mistrz olimpijski w zapasach w stylu klasycznym z Atlanty. Najlepszym drużynom raciborskich szkół kibicowali także Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel, małżeństwo znane z tanecznych występów w telewizji i na estradzie. W przerwach meczów wystąpiły Mistrzynie Świata Mażoretek ze Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej Źródło i Alan „Akro”, uczestnik „Mam talent”. Po ostatnim finale zaproszeni goście zagrali pokazowy mecz ze wszystkimi uczestnikami turnieju.

Turniej piłkarski o puchar Rzecznika Praw Dziecka w Raciborzu zorganizowany był w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Wydarzenie uświetnił Mikołaj Pawlak – Rzecznik Praw Dziecka. W imprezie wziął również udział Dariusz Polowy – prezydent Raciborza. Organizatorami byli: Miasto Racibórz oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu. Wydarzenie objęte było Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj