Co słychać w filiach raciborskiej biblioteki? [ZDJĘCIA]

Co słychać w filiach raciborskiej biblioteki?
Co słychać w filiach raciborskiej biblioteki?

W Markowicach Dzień Kredki, na Płoni Dzień Praw Dziecka a na Ostrogu Dzień Pluszowego Misia w ramach Klubu Malucha. W listopadzie w filiach Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu sporo się działo.

Listopadowe spotkanie w Klubie Malucha poświęcone było najbardziej znanej na świecie przytulance. Dzieci przyniosły do biblioteki swoje ulubione misie, by wraz z nimi uczestniczyć w atrakcyjnych zajęciach. Maluchów przywitał Miś Zbyś, a potem wszyscy pojechali „pociągiem” do krainy bajkowych misiów, gdzie czekali już na nich miś Uszatek, Colargol, troskliwe misie i Kubuś Puchatek. W trakcie zajęć plastycznych, z pomocą opiekunów, maluchy tworzyły portrety misiów oraz wykonywały czapki dla swoich pluszaków. Nie zabrakło także głośnego czytania, gimnastyki i tańca z misiami. Na koniec dzieci otrzymały medal „Przyjaciel Misia” i dzięki specjalnej aplikacji mogły jeszcze szepnąć kilka słów misiowi na uszko.

- reklama -

W bibliotece w Markowicach grupy przedszkolne i młodsze klasy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 wzięły udział w obchodzie „Dnia kredki”. Celem zabawy było utrwalenie kolorów podczas rozwiązywania zagadek, doskonalenie umiejętności liczenia oraz integracja grupy. Uczestnicy wykonali opaski z emblematami kredek oraz oryginalne czapeczki. Na zakończenie dzieci wzięły udział w sesji zdjęciowej w „kredkowej budce”.

Z kolei biblioteka na Płoni, nawiązując do okrągłej 30. rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, zorganizowała lekcję dla uczniów klasy pierwszej, bazując na fragmentach książki Grzegorza Kasdepke „Mam prawo!”. Lektura była pretekstem do rozmowy o prawach dzieci, m.in. o prawie do zabawy, do edukacji, prawie do prywatności, do życia bez przemocy, prawie do spotykania się z przyjaciółmi oraz przystępowaniu za zgodą rodziców do różnych stowarzyszeń i organizacji.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj