Spektakl Teatru Melpomeny w RCK – co jeszcze w ten weekend?

„Osadzeni” grupy teatralnej Melpomena
„Osadzeni” grupy teatralnej Melpomena

„Spektakl za 5 złotych osadzeni w kantorku” Teatru Melpomeny w Raciborskim Centrum Kultury, kiermasze świąteczne w Rudach, Pietrowicach Wielkich, Borucinie i Tworkowie czy koncert muzyki brazylijskiej w RCK – zobacz, co jeszcze odbędzie się w najbliższych dniach w okolicy.

Teatr Melpomeny i Raciborskie Centrum Kultury zapraszają 29 listopada o godz. 18:30 do RCK RDK (ul. Chopina 21) na przedstawienie pod tytułem „Spektakl za 5 złotych osadzeni w kantorku”.

- reklama -

W kwietniu tego roku grupa teatralna Melpomena zaprezentowała spektakl „Osadzeni” w reżyserii Adrianny Jureczko. Przez miniony czas zespół działający przy Raciborskim Centrum Kultury przeżywa rewolucję i wprowadza nowe zasady gry. Począwszy od zmiany składu uczestników i prowadzącego przez zapoznania się, zrównanie siły aż po perturbacje w warsztacie pracy obecna grupa staje się zupełnie innym tworem.

„Spektakl za 5 złotych osadzeni w kantorku” to wyznanie o własnych, nieulotnych traumach i zobowiązaniach biorących się z modnego, uschematyzowanego „świata klas”. Przepuszczeni przez filtr widzimy ludzi w czystej formie agresji, samotności, martwej zbiorowości. Młodzież staje się kozłem ofiarnym historii. Czy klasyczne rozwiązania to te, które są powszechnie stosowane? Kiedy na styku jednego człowieka i drugiego pojawia się zło? Kiedy piękno i szczęście przytrafia się nam, to czy jednocześnie sprawia ono, że nieświadomie robimy zło? Skąd mowa o ludzkiej ułomności?

Reżyseria: Wojciech St. Kowalski. Obsada: Bartosz Mętel, Oliwia Holzenbach, Wiktoria Śmietana, Zofia Wierzbicka, Karolina Kosik, Wiktoria Strzałkowska, Alicja Lazar, Magdalena Jamuła, Patrycja Mrozik.

Bilet w cenie 5 zł do nabycia w kasach RCK oraz na biletyna.pl/event/view/id/127821. Honorowane raciborskie karty: Senior 60+, Rodzina+.

teatr melpomeny rck

SPRAWDŹ ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ»

DOWIEDZ SIĘ, CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W CZASIE WEEKENDU W OKOLICY»

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj