Teatr Melpomeny: „Spektakl za 5 złotych osadzeni w kantorku” w RCK [ZDJĘCIA]

Teatr Melpomeny
Teatr Melpomeny

„Spektakl za 5 złotych osadzeni w kantorku” to wyznanie o własnych, nieulotnych traumach i zobowiązaniach biorących się z modnego, uschematyzowanego „świata klas”.

Teatr Melpomeny w piątkowy wieczór w Raciborskim Cetrum Kultury zaprezentował spektakl pod tytułem „Spektakl za 5 złotych osadzeni w kantorku”.

- reklama -

W kwietniu tego roku grupa teatralna Melpomena zaprezentowała spektakl „Osadzeni” w reżyserii Adrianny Jureczko. Przez miniony czas zespół działający przy RCK przeżywa rewolucję i wprowadza nowe zasady gry. Począwszy od zmiany składu uczestników i prowadzącego przez zapoznania się, zrównanie siły aż po perturbacje w warsztacie pracy obecna grupa staje się zupełnie innym tworem.

„Spektakl za 5 złotych osadzeni w kantorku” to wyznanie o własnych, nieulotnych traumach i zobowiązaniach biorących się z modnego, uschematyzowanego „świata klas”. Przepuszczeni przez filtr widzimy ludzi w czystej formie agresji, samotności, martwej zbiorowości. Młodzież staje się kozłem ofiarnym historii. Czy klasyczne rozwiązania to te, które są powszechnie stosowane? Kiedy na styku jednego człowieka i drugiego pojawia się zło? Kiedy piękno i szczęście przytrafia się nam, to czy jednocześnie sprawia ono, że nieświadomie robimy zło? Skąd mowa o ludzkiej ułomności?

Reżyseria: Wojciech St. Kowalski. Obsada: Bartosz Mętel, Oliwia Holzenbach, Wiktoria Śmietana, Zofia Wierzbicka, Karolina Kosik, Wiktoria Strzałkowska, Alicja Lazar, Magdalena Jamuła, Patrycja Mrozik.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj