Uczniowie ZSS w Raciborzu odwiedzili kopalnię [ZDJĘCIA]

0
Uczniowie ZSS w Raciborzu odwiedzili kopalnię
Uczniowie ZSS w Raciborzu odwiedzili kopalnię

Dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu wycieczka do kopalni Królowa Luiza była jedną z ostatnich okazji do podsumowania trwającego od dwóch lat projektu „AS – Szkolna Akademia Sukcesu”.

Uczniowie szkoły przy ul. Królewskiej wzięli udział w wycieczce do kopalni Królowa Luiza w Zabrzu. Odbyła się ona w ramach projektu edukacyjnego „Międzyprzedmiotowe Eksperymenty Naukowe – Dla Każdego coś ciekawego”, będącego częścią Szkolnej Akademii Sukcesu. W trakcie wyjazdu zwiedzali podziemia kopalni oraz wzięli udział w półtoragodzinnych zajęciach edukacyjnych. Uczestnicy wycieczki poznali różne rodzaje skał i minerałów oraz dowiedzieli się, jak zbudowana jest planeta Ziemia. Poznali legendę o Świętej Barbarze. Mieli również możliwość poznania elementów strojów górniczych.

- reklama -

Od stycznia 2018 roku Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu realizuje projekt pt. „AS – Szkolna Akademia Sukcesu”, który uzyskał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014–2020. Obecnie trwa czwarty i ostatni już etap projektu, którego celem jest zapewnienie warunków do wyrównywania szans edukacyjnych uczniów i podniesienie ich zdolności.

fot. ZSS Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here