Jarmark bożonarodzeniowy w Raciborzu – co jeszcze w ten weekend?

Mikołaj ze strażakami
Mikołaj ze strażakami

Jarmark bożonarodzeniowy na rynku w Raciborzu, koncert Pawła Domagały w Raciborskim Centrum Kultury, Raciborska Włóczęga z SRC4x4 czy Bieg Mikołajkowy i Nordic Walking na stadionie OSiR – zobacz, co jeszcze wydarzy się w najbliższych dniach.

5 grudnia ruszył świąteczny kiermasz rękodzieła i wyrobów regionalnych na rynku w Raciborzu. Można kupić biżuterię, ręcznie robione zabawki, ozdoby choinkowe, szkatułki, rzeźbione aniołki oraz smakowite wyroby regionalne – ciasteczka, pierniki, miody i oscypki. – Od czwartku zapraszamy także dzieciaki na karuzelę oraz do kina zimowego. W ogrzewanym namiocie sferycznym do niedzieli włącznie wyświetlać będziemy bajki dla dzieci, filmy familijne i komedie. W piątek 6 grudnia – a jakże – odwiedzi nas święty Mikołaj. Przyjedzie do nas tradycyjnie ze strażakami. Na spotkanie ze świętym zapraszamy o 17:00 na raciborski rynek – zachęca magistrat.

- reklama -

Tego dnia moc atrakcji dla najmłodszych szykuje także raciborska biblioteka – do południa w namiocie sferycznym organizując bajkoczytanie, a po południu warsztaty i konkursy. Na scenie wystąpią dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4.

W weekend 7-8 grudnia scenę na raciborskim rynku przejmą zespoły DFK, wokaliści z Raciborskiego Centrum Kultury i Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej Źródło. Wystąpią także zespoły: Choir van Goh, Siostry Wajs&Stonoga i Trojok Śląski. Na finał w sobotę zagra zespół Bartnicky, a w niedzielę czeka wieczór kolęd z chórem z parafii pw. św. ap. Mateusza i Macieja.

W niedzielę atrakcje dla najmłodszych zapewni Raciborskie Centrum Kultury. W namiocie sferycznym pojawi się strefa malucha. Przeprowadzone będą także konkursy plastyczne. – Tego dnia zapraszamy na wielkie gotowanie świątecznej potrawy. Pichcić będziemy od samego rana, a wydawanie trzech tysięcy porcji ciepłego, świątecznego dania rozpoczniemy o 15.00 – zapowiadają organizatorzy.

jarmark bozonarodzeniowy raciborz

SPRAWDŹ ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ»

DOWIEDZ SIĘ, CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W CZASIE WEEKENDU W OKOLICY»

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj