Potrącenie rowerzystki w Rybniku. Poszkodowana trafiła do szpitala

Wypadek Rybnik

34-letnia kierująca oplem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej 37-letniej rowerzystce. Śmigłowiec LPR zabrał poszkodowaną z urazem kręgosłupa i głowy do szpitala w Sosnowcu.

– To już kolejny poważny wypadek, którego przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Zwracamy się z apelem o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego – informuje policja.

- reklama -

Do zdarzenia doszło wczoraj (5.12) około godziny 14.00, na skrzyżowaniu ulicy Małachowskiego ze Sztolniową. Jak ustalili policjanci z rybnickiej drogówki, jadąca oplem astrą 34-letnia mieszkanka Rybnika, jadąc ulicą Małachowskiego, podczas manewru skrętu w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej w przeciwnym kierunku 37-letniej rowerzystce. Śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego zabrał poszkodowaną z urazem kręgosłupa i głowy do szpitala w Sosnowcu. Badanie alkomatem wykazało, że kierująca osobówką była trzeźwa. Kierującej oplem, która w rażący sposób naruszył obowiązujące przepisy, mundurowi zatrzymali prawo jazdy.

/KMP Rybnik oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj