Konkurs plastyczny „Gwiazdka jak z bajki” rozstrzygnięty [ZDJĘCIA]

Gwiazdka serc
Konkurs plastyczny "Gwiazdka jak z bajki"

W tym roku po raz pierwszy w historii koncertu Gwiazdka Serc, Raciborska Izba Gospodarcza przy współudziale Młodzieżowego Domu Kultury, zorganizowała konkurs plastyczny pod tym samym hasłem, co tegoroczne wydarzenie, czyli „Gwiazdka jak z bajki”.

Konkurs był dedykowany uczniom klas 4-8 raciborskich szkół i placówek.

- reklama -

– Cieszymy się, że pomysł na konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w nim udział. Uczestnicy wykazali się nie tylko talentem, ale również ogromnym zaangażowaniem i chęciami, co przy natłoku szkolnych obowiązków i zajęć pozalekcyjnych, jest postawą godną pochwały. Dziś patrząc na liczbę prac które napłynęły, a było ich blisko 100, wiemy, że będziemy kontynuować tę ideę w następnych latach, być może nawet rozszerzymy konkurs dodając więcej kategorii wiekowych – mówi Tadeusz Ekiert Prezes Raciborskiej Izby.

Organizatorzy podkreślają jednocześnie, że Jury miało twardy orzech do zgryzienie, dlatego poza sześcioma wyróżnieniami głównymi, o których mowa w regulaminie konkursu, komisja podjęła decyzję o przyznaniu upominków i dopuszczeniu do wystawy aż 9 dodatkowych prac. W składzie Jury zasiedli przewodnicząca: Martyna Rejner z liceum sztuk plastycznych w Raciborzu i Julia Parzonka – autorka tegorocznej scenografii – właścicielka FOX SCHOOL i firmy CREATIVA.

– W trakcie obrad zwracaliśmy uwagę na zagospodarowanie przestrzeni, zgodność tematu, nietuzinkowe pomysły, kreatywność dzieci i młodzieży i estetykę wykonania. Prace były wykonane w różnych technikach rysunkowych i malarskich z elementami rękodzieła –zaznacza Martyna Rejner przewodnicząca Jury.

Należy podkreślić, że w regulaminie przewidziano 6 wyróżnień głównych w dwóch kategoriach wiekowych, klasy 4-6 i 7-8, bez podziału na miejsca. – Nie chcieliśmy przyznawać miejsc w konkursie, bo to zawsze jest dla jury bardzo trudne, dlatego już na etapie tworzenia regulaminu, postanowiliśmy że głównych nagród będzie 6, po trzy w każdej kategorii . W trakcie oceny otrzymanych prac, zdecydowaliśmy przyznać dodatkowe mini-upominki autorom aż 9 prac, choć prawda jest taka, że najchętniej nagrodzilibyśmy je wszystkie- podsumowuje Julia Parzonka.

Lista laureatów:

Kategoria młodsza – główne nagrody
Eryk Jarosz 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Raciborzu
Emilia Branicka, Szkoła Podstawowa nr 13 w Raciborzu
Edyta Blokesz, Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu

Kategoria starsza – główne nagrody
Oliwia Rostek – ZSP nr 4 w Raciborzu
Roksana Nadachewicz – Zespół Szkół Specjalnych w Raciborzu
Anna Ochwat – Szkoła Podstawowa nr 13 w Raciborzu

Dopuszczone do wystawy:
Maja Mielnik, Anna Stiebler – Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu
Aleksandra Złoty – Szkoła Specjalna w Raciborzu
Zuzanna Płoska – SP im. Gustawa Morcinka w Krzyżanowicach
Wojtek Zawisła – Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu
Ania Luterek – SP nr 13 w Raciborzu
Martyna Drobny – SP im. Gustawa Morcinka w Krzyżanowicach
Karolina Dziewior – SP nr 13 w Raciborzu
Paweł Kaptur – SP nr 13 w Raciborzu
Zuzanna Legeżyńska – ZSP 1 w Raciborzu (prac zostanie wykorzystana jako element scenografii)

– Gratulujemy wszystkim laureatom i zapraszamy na wystawę prac już w najbliższy piątek, 13 grudnia od godziny 17.30 do Raciborskiego Centrum Kultury przy ulicy Chopina 21. Wystawa towarzyszy koncertowi charytatywnemu Gwiazdka Serc, który odbędzie się tego samego dnia o godzinie 18.00 – zachęcają organizatorzy.

Bilety do nabycia:
Raciborska Izba Gospodarcza, ul. Batorego 7
Cech Rzemiosł Różnych, ul. Kilińskiego 2
Raciborskie Centrum Kultury, ul. Chopina 21
Cesky Drak Bistro, ul. Długa 36
Piwiarnia Racibórz, ul. Wojska Polskiego 9h

W dniu koncertu cała pula pozostałych biletów, ze wszystkich punktów partnerskich będzie sprzedawana w Raciborskim Centrum Kultury.

/Raciborska Izba Gospodarcza oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj