Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd w raciborskiej bibliotece
Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd w raciborskiej bibliotece

W bibliotece zaprezentowały się dzieci z Przedszkoli nr 10, 14, 16, 23, 26, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1, „Domowego Przedszkola” i Przedszkola „Stokrotka”, łącznie 19 dzieci.

Kolędy „Wśród nocnej ciszy”, „Lulajże Jezuniu”, „Do szopy hej pasterze”, a także pastorałki „Wesoła nowina”, „Przylecieli aniołkowie” czy „Rokiczanka” niosły się po bibliotece przy Kasprowicza 12 w ramach XVIII edycji Międzyprzedszkolnego Przeglądu Kolęd „Wszyscy Pana witajcie i pięknie Mu zaśpiewajcie”.

- reklama -

Tuż przed świętami do raciborskiej biblioteki przybyli mali kolędnicy z Przedszkoli nr 10, 14, 16, 23, 26, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1, „Domowego Przedszkola” i Przedszkola „Stokrotka”, łącznie 19 dzieci. Wszyscy jak zwykle w pięknych strojach i bez cienia tremy. Przegląd uświetnił także występ dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu pod opieką Pauliny Jakubowskiej-Langrzyk, które zaprezentowały pastorałkę w języku migowym.

Nastrojowa, świąteczna atmosfera przeglądu udzieliła się przedszkolakom i ich opiekunkom, dlatego na koniec wszyscy chętnie pokolędowali pod biblioteczną choinką. Każdy uczestnik otrzymał także pamiątkowy dyplom oraz upominek ufundowany przez Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Raciborzu oraz Mieszko S.A.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj