PBG, właściciel Rafako, w potężnych tarapatach finansowych

Rafako
Rafako

PBG zawnioskowało o otwarcie postępowania sanacyjnego oraz uchylenie Układu zawartego z wierzycielami w 2015 roku.

Dwa dni po tym, jak firma Kobest Sylwester Kostrzewa złożyła wniosek o upadłość likwidacyjną PBG, spółka decyduje się na jeden z ostatnich możliwych krok: złożyła wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego oraz jednoczesne uchylenie Układu zawartego z wierzycielami w 2015 roku, dzięki któremu w ostatnich latach próbuje wyjść z impasu finansowego.

- reklama -

Warto dodać, że na 19 grudnia zwołane było kolejne zgromadzenie właścicieli dziewięciu serii obligacji PBG, dotyczące zmiany warunków emisji. A wcześniej kilkukrotnie właściciele akcji godzili się na zmianę terminu wykupu obligacji – najbliższy termin miał dotyczyć 20 grudnia.

17.12.2019 r. w Sądzie Rejonowym złożony został wniosek o upadłość obejmującą likwidację majątku PBG S.A. przez „Kobest Sylwester Kostrzewa, która była podwykonawcą PBG S.A. dostarczającym pracowników na budowie w ramach realizacji projektu pn. Budowa zbiornika LNG, Hamina, Finlandia”. PBG ma zalegać podwykonawcy kwotę około pół miliona złotych.

To fatalne wieści dla raciborskiej spółki, która po trzech kwartałach 2019 r. zanotowała blisko 200 mln zł straty netto i jednocześnie niższe przychody oraz mniejszy portfel zamówień niż przed rokiem. Ostatnie zmiany w zarządzie Rafako były próbą ratowania spółki, która dla BPG od kilku lat była „deską ratunkową”. Na czele zarządu stanął Paweł Jarczewski, który miał zmierzyć się z największym od lat problemem firmy.

O sytuacji Rafako czytaj więcej w artykule: Rafako na potężnym minusie

Dzisiaj pojawiła się informacja prasowa dotycząca złożonego przez PBG S.A. wniosku o otwarcia postępowania sanacyjnego oraz uchylenie układu zawartego z wierzycielami. Czytaj więcej: BPG, właściciel Rafako, w potężnych tarapatach finansowych

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj