Przedświąteczne spotkania w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

Przedświąteczne spotkania w raciborskiej bibliotece
Przedświąteczne spotkania w raciborskiej bibliotece

Wspólne ubieranie choinki, tradycyjne kolędowanie i warsztaty artystyczne. Tuż przed świętami raciborska biblioteka zaprosiła swoich czytelników na ciekawe, integracyjne spotkania, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

W Klubie Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu odbyły się warsztaty artystyczne. Uczestnicy pod okiem bibliotekarki Ewy Bedrunki wykonali piękne bożonarodzeniowe wianki na drzwi. Spotkanie było także okazją do rozmów między czytelniczkami na temat świątecznych zwyczajów, wymiany kulinarnych doświadczeń i polecenia sobie książek idealnych na długie, zimowe wieczory.

- reklama -

Biblioteka przy ul. Żorskiej zaprosiła uczniów klas I-III SP nr 18 oraz pozostałych czytelników do wspólnego ubierania choinki poprzedzonego warsztatami plastycznymi, w ramach których każdy mógł własnoręcznie wykonać ozdobę bożonarodzeniową. Dzieci wysłuchały także bajki o tematyce świątecznej, a na koniec ozdobiły choinkę.

Z kolei biblioteka w Ocicach wypełniła się po brzegi małymi i nieco starszymi kolędnikami, którzy zaopatrzeni w przeróżne instrumenty muzyczne zaśpiewali najpiękniejsze kolędy i pastorałki.

– To już jedne z ostatnich wydarzeń kulturalnych, które przygotowaliśmy dla naszych czytelników w tym roku. Teraz zapraszamy do wypożyczania ulubionych książek i filmów, które umilą nadchodzący czas i życzymy wszystkim naszym obecnym i przyszłym czytelnikom zaczytanych Świąt – mówi Magdalena Pordzik-Paskuda, kierownik Działu Promocji MiPBP w Raciborzu.

Godziny otwarcia oddziałów i filii w Wigilię, Sylwestra i nie tylko można znaleźć na stronie biblrac.pl/pl/site/index/80-aktualnosci/news/325-biblioteka-w-wigilie–sylwestra-i-nie-tylko—.html

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj