Dzień Patrona w SP 4 [ZDJĘCIA]

Dzień Patrona w SP 4
Dzień Patrona w SP 4

Szkoła uroczyście obchodziła swoje święto, które łączy się z dniem urodzin patrona szkoły ks. Stefana Pieczki.

20 grudnia był w Szkole Podstawowej nr 4 dniem wyjątkowym. Właśnie tego dnia szkoła uroczyście obchodziła swoje święto, które łączy się z dniem urodzin patrona szkoły ks. Stefana Pieczki.

- reklama -

W imieniu całej społeczności szkolnej dyrektor powitała przybyłych na uroczystość gości: wiceprezydenta Michała Fitę, Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Krzysztofa Żychskiego, podinspektor ds. sprawozdawczości Katarzynę Komor, nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów.

Następnie symbolicznie, ale bardzo uroczyście, zgromadzeni w auli szkoły oddali hołd patronowi wprowadzeniem sztandaru z wizerunkiem ks. Stefana Pieczki.

W części artystycznej wystąpili uczniowie klas trzecich, przybliżając postać patrona od najmłodszych dziecięcych lat, szkołę podstawową, świadectwo maturalne, po pracę z młodzieżą i działalność charytatywną w Parafii WNMP w Raciborzu.

Ciekawostki z życia proboszcza przeplatane piękny pastorałkami w języku polskim i włoskim spotkały się z dużym uznaniem oglądających. Szkolną uroczystość krótkim wystąpieniem pięknie spuentował wspomnieniami o naszym księdzu prezydent Michał Fita.

fot. SP4
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj