Jastrzębie zmienia nawyki. Bawełniane torby zastąpią plastikowe

Jastrzębie bawełniane torby
Przewidziana do rozdania ilość toreb zniknęła w kilka minut.

– Pierwsza partia bawełnianych toreb trafiła w ręce jastrzębian – poinformował tamtejszy magistrat. Dzięki temu mieszkańcy Jastrzębia ograniczą korzystanie z plastikowych toreb.

Jastrzębski magistrat w ramach kampanii ekologicznej „Bądź lepszy. Nie używaj plastiku” zachęcił do zmiany zakupowych nawyków i wymiany plastikowych toreb na ekologiczne, bawełniane. Przewidziana do rozdania ilość toreb zniknęła w kilka minut.

- reklama -

– Cieszę się, że zainteresowanie jastrzębian było tak ogromne. To znaczy, że świadomość społeczna się zmienia i coraz więcej mieszkańców Jastrzębia-Zdroju czuje, że to właśnie od nich zależy przyszłość środowiska naturalnego-komentowała prezydent Anna Hetman.

Biorąc pod uwagę ogromną popularność akcji ratusz postanowił ją powtórzyć 23 grudnia. W wydawaniu toreb pomogła Młodzieżowa Rada Miasta.

W Raciborzu także podejmowano działania mające na celu redukcję zużycia jednorazowego plastiku. Czytaj więcej: Miejskie imprezy bez plastiku? Prezydent odpowiedział

/UM Jastrzębie-Zdrój oprac. c/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Buahahahja kpina z ekologi.Torby pochodzą z Rosji,Chin,Pakistanu a więc z krajów które nie stosują się do żadnych norm proekologicznych.
    To nazywa się ekoterroryzm…pani udaje ekolożkę( jak Greta) a wspomaga tyranię mocarstw…jak Rosja czy Chiny

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj