Miejskie imprezy bez plastiku? Prezydent odpowiedział

0
Dariusz Polowy
Prezydent Raciborza Dariusz Polowy, zdjęcie archiwalne

Grupa radnych wystosowała niedawno do prezydenta interpelację dotyczącą zastąpienia jednorazowego plastiku. Prezydent Dariusz Polowy w odpowiedzi przypomina, że samorząd musi się kierować twardym rachunkiem ekonomicznym. 

O interpelacji pięciu radnych z klubu Michała Fity pisaliśmy tutaj: Radni chcą miejskich imprez bez plastiku. Jest interpelacja

- reklama -

Odpowiedź magistratu:

Dotyczy: odpowiedzi na interpelację złożoną 25 września 2019 r., w sprawie zastąpienia jednorazowych opakowań, naczyń i sztućców plastikowych w jednostkach organizacyjnych miasta oraz na imprezach organizowanych przez miasto.

– Doceniając wymiar edukacyjny akcji ekologicznych przypominam, że samorząd musi się kierować twardym rachunkiem ekonomicznym. Miasto Racibórz na pewno będzie coraz mocniej promować zachowania proekologiczne, lecz musi się to odbywać w sposób zrównoważony. O ile zaproponowane przez radnych działania są wskazane przy poszczególnych akcjach miejskich, to w obecnej sytuacji narzucenie nowych, kosztownych standardów na wszystkie jednostki miejskie jest przedwczesne. Radni słusznie wskazali na potrzebę rozwiązań systemowych, które dopiero pozwolą na uzyskanie wymiernego efektu ekologicznego – odpowiada prezydent Dariusz Polowy.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here