Rodzinny Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową w Krzanowicach [ZDJĘCIA]

Rodzinny Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową w Krzanowicach
Rodzinny Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową w Krzanowicach

Inicjatorką konkursu była Beata Kaleja-Gorzalnik, która chciała przypomnieć uczniom historię Bożego Narodzenia i zwrócić uwagę na fenomen szopki betlejemskiej.

Na przełomie listopada i grudnia w Szkole Podstawowej w Krzanowicach zorganizowano Rodzinny Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową. Jego inicjatorką była Beata Kaleja-Gorzalnik, która tą ciekawą inicjatywą chciała przypomnieć uczniom historię Bożego Narodzenia i zwrócić uwagę na fenomen szopki betlejemskiej.

- reklama -

Działaniu temu przyświecał również istotny cel wychowawczy, który organizatorka ujęła następująco: „Poprzez ten konkurs chciałam zachęcić dorosłych – przede wszystkim rodziców naszych uczniów – by w codziennym pośpiechu zatrzymali się i w inny sposób zagospodarowali dzieciom czas wolny. Moim zamierzeniem było, żeby powstały prace rodzinne, a spędzony z rodzicami, starszym rodzeństwem, a być może także dziadkami czas nad wspólnym projektowaniem i wykonywaniem szopek był dla naszych uczniów cennym czasem, wprowadzającym w świąteczny klimat”. Cele z pewnością udało się zrealizować, bo na konkurs wpłynęło 16 oryginalnie wykonanych przeróżnymi technikami i z wykorzystaniem bogatych materiałów prac cieszących oko każdego oglądającego wystawę.

Oceny szopek dokonało jury w składzie: Jarosław Gałkowski (zastępca burmistrza), ks. proboszcz Marek Wcisło, Monika Wramba (zastępczyni przewodniczącego Rady Rodziców), Kornelia Lach (dyrektor szkoły).

Wyniki konkursu:

Kategoria wiekowa klasy I-III szkoły podstawowej:
Nicole Nawrat – I miejsce
Lena Gorzalnik i Maksymilian Waleczek ex aequo – II miejsce
Emilia Kostka – III miejsce
Wyróżnienia: Lena Kostka, Wojciech Mrowiec, Julia Płotek, Zofia Raciak

Kategoria wiekowa klasy IV-VI szkoły podstawowej:
Magdalena Gębska i Emilia Gorzalnik ex aequo – I miejsce
Maria Filus – II miejsce
Julia Cuber – III miejsce
Wyróżnienia: Anna Kocjan, Ewelina Kocjan, Karolina Könighaus, Daria i Laura Żurek

Współorganizatorem konkursu była Parafia św. Wacława w Krzanowicach.

Wszyscy wykonawcy szopek otrzymali nagrody w postaci: bonów 4F, klocków Lego, gier edukacyjnych, figurek z serii Enchantimals, rękodzieła oraz słodyczy Mieszko. Fundatorem nagród byli: ks. proboszcz Marek Wcisło, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Krzanowicach oraz dyrektor Kornelia Lach. Publicznego wręczenia nagród podczas szkolnych jasełek dokonali dyrektor i ks. proboszcz.

Aby docenić zaangażowanie i wysiłek uczestników, zorganizowano dwie wystawy pokonkursowe: najpierw szopki wyeksponowano na terenie szkoły, a tuż przed świętami prace przewieziono do kościoła parafialnego, by tam w okresie świąt Bożego Narodzenia mogły cieszyć oczy zarówno naszych parafian, jak i gości odwiedzających krzanowicki kościół. We wszystkich czynnościach organizacyjnych inicjatorkę konkursu wspierała Anna Kołodziejska.

fot. UM Krzanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj