Trzymaj się prawego pasa. Trwa policyjna akcja

0
Akcja Trzymaj się prawej strony
Zdjęcie poglądowe Fot. Pixabay

Celem akcji jest ograniczenie niepożądanych zachowań kierujących i poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci będą przede wszystkim zwracać uwagę na kierowców tamujących i utrudniających ruch, jadąc lewym pasem ruchu, pomimo tego, że prawy pas jest pusty.

Przez najbliższe dwa dni śląscy policjanci na drogach województwa prowadzić będą akcję: „Trzymaj się prawego pasa”. Akcja potrwa: 9 stycznia w godz. 9:00 – 13:00 na drogach – DK88 (Gliwice – Bytom) –, DW 902 (Gliwice – Katowice) – autostrada A1 oraz 10 stycznia w godz. 9:00 – 13:00 na drogach DK 86 (Katowice – Sosnowiec) DW902 (Katowice – Gliwice) – autostrada A4.

- reklama -

W trakcie akcji policjanci będą przede wszystkim egzekwować przestrzeganie obowiązku zajmowania prawego pasa, na jezdniach o dwóch pasach ruchu w jednym kierunku. Celem działań jest poprawa płynności ruchu i promowanie jazdy zgodnie z przepisami tj. blisko prawej krawędzi drogi. Policjanci podczas tego przedsięwzięcia będą zwracać uwagę na kierowców tamujących i utrudniających ruch jadąc lewym pasem ruchu, pomimo tego, że prawy pas ruchu jest pusty.

/KMP Rybnik oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here