W 10 dni dookoła świata. Ruszyły Ferie z raciborską biblioteką [ZDJĘCIA]

W 10 dni dookoła świata. Ruszyły Ferie z biblioteką
W 10 dni dookoła świata. Ruszyły Ferie z biblioteką

Pierwszego dnia ferii, przy Kasprowicza 12 padł rekord pod względem liczby uczestników zimowych zajęć organizowanych przez raciborską bibliotekę.

Na początku ferii z biblioteką dzieci wzięły udział w zajęciach literacko-plastycznych dotyczących Rosji, odkrywały nieograniczone możliwości Magicznego Dywanu a także szkoliły się w Akademii Młodego Konstruktora, Programisty i Technologa.

- reklama -

W 10 dni dookoła świata? Takie rzeczy tylko z raciborską biblioteką! Swoją podróż uczestnicy rozpoczęli od Rosji. Na początku poznali kulturę i ciekawostki dotyczące tego państwa, wykonali matrioszki oraz wysłuchali baśni „O rybaku i złotej rybce”. Potem w ruch poszły Xbox, dywan interaktywny oraz gry planszowe.

W 10 dni dookoła świata. Ruszyły Ferie z biblioteką

W międzyczasie odbywały się warsztaty robotyki LEGO prowadzone przez instruktorów z Fundacji Wspierania Rozwoju Edukacji Pro-Futuro z Sosnowca. Już od pierwszego spotkania, dzieci samodzielnie tworzyły konstrukcje z klocków LEGO WeDo, które teraz będą rozbudowywać o elementy elektroniczne, wprawiające budowle w ruch. Z kolei starsze dzieci wskoczyły na wyższy poziom programowania dzięki LEGO Mindstorms!

Na młodych czytelników czekają kolejne atrakcje! W tym tygodniu, w środę i piątek w godz. 11.00-14.00 odbędą się zajęcia tematyczne a w czwartek wycieczka do Kolejkowa w Gliwicach, na którą zostały jeszcze ostatnie wolne miejsca.

/MiPBP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here