Wielopoziomowy parking w Raciborzu? Prezydent nie popiera wniosku

0
Parking w Rybniku
Parking wielopoziomowy w Rybniku oferuje 460 miejsc postojowych dla samochodów osobowych. Projekt i budowa parkingu kosztowały w sumie 19,4 mln zł. Fot. M. Tyl

Radni Marcin Fica i Zygmunt Kobylak interpelowali do prezydenta Dariusza Polowego w sprawie zabezpieczenia środków na projekt budowy parkingu wielopoziomowego w Raciborzu. Obiekt miałby powstać przy ul. Kowalskiej. 

Zdaniem radnych świetną lokalizacją do parkingu wielopoziomowego byłaby ul. Kowalska 1 (przy dawnym Labiryncie). – Zwracamy się również o zabezpieczenie w budżecie na 2020 środków finansowych na projekt budowy parkingu wielopoziomowego przy ulicy Kowalskiej 1 (przy dawnym Labiryncie). Budowa takiego obiektu zwiększy liczbę miejsc parkingowych w centrum miasta. To doskonałe miejsce parkingowe, łatwo dostępne nie tylko dla mieszkańców okolicy ale także dla gości licznych instytucji usługowych, handlowych, kulturalno-rozrywkowych i gastronomicznych znajdujących się w śródmieściu. Należy podkreślić fakt, że miasto od wielu lat boryka się z problemem dostępności miejsc parkingowych nie tylko w tej okolicy – napisali w interpelacji.

- reklama -

Przypomnijmy, że parking wielopoziomowy powstał na początku ubiegłego roku w Rybniku. Miejsca parkingowe w nowym obiekcie rozmieszczone są na 5 poziomach obsługiwanych przez rampę ślimaka, wraz z możliwością parkowania na dachu obiektu. W budynku znajdują się toalety, stacja ładowania samochodów elektrycznych oraz stojaki na rowery. Koszt inwestycji wyniósł 19,4 mln zł. O sprawie pisaliśmy tutaj: W Rybniku zaparkujemy na wysokim poziomie. Zobacz, jaka jest cena postoju.

Czy podobny obiekt ma szansę powstać w Raciborzu? Prezydent Dariusz Polowy w odpowiedzi na interpelację wyjaśnił, że w 2015 r. przy ul. Kowalskiej w Raciborzu został wykonany przez Miasto Racibórz nowy parking jednopoziomowy. – Obecnie nie planuje się budowy parkingu wielopoziomowego w tej lokalizacji oraz nie zabezpieczono środków finansowych na projekt parkingu wielopoziomowego w projekcie budżetu na 2020 r. – przekazał prezydent.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here