Dokumentacja zabytków. Spotkanie ze studentami PWSZ Racibórz

0
Spotkanie Miejskiej Konserwator Zabytków ze studentami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. Fot. UM Racibórz

W ramach współpracy Urzędu Miasta Racibórz z PWSZ mają powstać karty ewidencyjne dla wybranych zabytków nieruchomych znajdujących się na terenie miasta Racibórz.

W Urzędzie Miasta Racibórz odbyło się spotkanie Marii Olejarnik, Miejskiej Konserwator Zabytków, ze studentami instytutu Architektury przy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. Spotkanie to było elementem współpracy Urzędu Miasta z PWSZ, a w jej wyniku mają powstać karty ewidencyjne dla wybranych zabytków nieruchomych znajdujących się na terenie miasta Racibórz.

- reklama -

Karty ewidencyjne są podstawowym elementem dokumentacji zabytków niezbędnej dla ich ewidencjonowania i gromadzenia wiedzy o nich. Studenci dzięki współpracy, w ramach zajęć ze wstępu do konserwacji zabytków na kierunku Architektura, mają okazję pracować na faktycznej zabytkowej materii i nauczyć się przedmiotu poprzez praktyczną pracę i współpracę z miejskim konserwatorem zabytków. Podobne spotkania w tym zakresie są planowane w kolejnych latach.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here