Projekt Ministerstwa Cyfryzacji i Facebooka w Konkursie WSIS Prizes 2020

0
Komputer
Komputer

Zgłoszony projekt to usługa, która pozwala na dodatkową weryfikację decyzji Facebooka np. na temat zawieszenia działania konta czy poszczególnych postów usuniętych ze względu na ich nieprzyzwoity charakter.

Projekt, który Ministerstwo Cyfryzacji stworzyło wspólnie z Facebookiem, ma szansę na prestiżową nagrodę. Usługa odwołania się od decyzji portalu, bo o tym projekcie mowa, to pierwszy – zgłoszony do prestiżowego konkursu ITU WISIS Prizes – projekt, który powstał we współpracy z administracją rządową i jedną z największych platform społecznościowych.

- reklama -

Szansa na sukces

Dzięki głosom internautów Ministerstwo Cyfryzacji ma szansę na wygraną.

– Udział w konkursie organizowanym przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU) – jedną z agend ONZ – bierzemy od 2014 r. W 2018 r. udało nam się zwyciężyć z projektem Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, który został uznany za najlepszy na świecie w swojej kategorii – przypomina wiceminister cyfryzacji Wanda Buk. – Tegoroczna edycja jest dla nas szczególnie istotna – dodaje.

Tym razem zgłoszono projekt, który jest pierwszym tego rodzaju przedsięwzięciem na świecie. Usługę, która startuje w konkursie WSIS Prizes 2020, została uruchomiona w grudniu 2018 r. Pozwala na dodatkową weryfikację decyzji portalu np. na temat zawieszenia działania konta czy poszczególnych postów usuniętych ze względu na ich nieprzyzwoity charakter. Decyzję o przywróceniu treści, profilu lub strony podejmuje Facebook – niezależnie, w oparciu o „Standardy społeczności”.

Oddaj głos

– Zbudowaliśmy tę usługę w przekonaniu, że wolność słowa jest kluczowa dla rozwoju społeczeństwa, a umożliwienie każdemu człowiekowi swobodnej wypowiedzi to pozytywna siła zwiększająca różnorodność idei, którymi ludzie dzielą się w ramach publicznego dyskursu – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Osiągnięcie równowagi pomiędzy tymi wartościami a zapewnieniem bezpieczeństwa użytkownikom stanowi niezwykle trudne i stale ewoluujące wyzwanie – dodaje szef MC.

Według stanu na dzień zgłoszenia projektu, czyli 29 listopada, zarejestrowao przeszło 1100 zgłoszeń, z czego niemal 35% zakończyło się przywróceniem usuniętych treści.

Więcej informacji o usłudze znaleźć można na stronie usługi: obywatel.gov.pl/dokumenty-i-dane-osobowe/odwolaj-sie-od-decyzji-portalu.

Każdy może przyczynić się do zwycięstwa. Wystarczy do najbliższego piątku, 24 stycznia, zagłosować na projekt. Jak to zrobić?

Krok 1: Wejdź na adres: itu.int/net4/wsis/stocktaking/Account/Login, a następnie wybierz ,,Register a new user”.

Krok 2: Wypełnij pola danymi zgodnie ze stanem faktycznym.

· W polu „Stakeholder Type” wybierz „Other”;

· W polu „Organization Name” wprowadź „None”.

Hasło do konta powinno zawierać wielką literę, cyfrę oraz znak specjalny. Postępuj zgodnie z komunikatami i otwórz e-mail z linkiem aktywacyjnym na swojej skrzynce. Nie zamykaj przeglądarki po zalogowaniu na konto WSIS Prizes.

Krok 3: Otwórz stronę w nowej karcie: itu.int/net4/wsis/stocktaking/prizes/2020/

Krok 4: Wybierz odpowiednio „Get Started”, a następnie „Voting Form”;

Strona przedstawia 20 projektów z kategorii pierwszej – C1. Masz możliwość oddania 18 skutecznych głosów, po 1 z każdej z kategorii.

Możesz również zagłosować wyłącznie na te projekty, które cię interesują – w tym celu nawiguj za pomocą pola wyboru kategorii, które odnajdziesz bezpośrednio nad listą projektów.

Projekt Ministerstwo Cyfryzacji został zgłoszony do kategorii C7: E-Goverment pod nazwą „Social Media Point of Contact – Facebook and Goverment”.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here