Policjant po służbie zatrzymał w Krzanowicach kierowcę z podwójnym zakazem

0
policja
Policja

Policjant z Komisariatu Policji w Krzyżanowicach zauważył mężczyznę jadącego samochodem wbrew sądowemu zakazowi. Pomimo, że miał wolne, zatrzymał łamiącego prawo 55-latka.

W poniedziałek 20 stycznia około godziny 16:00 policjant z krzyżanowickiego komisariatu, jadąc samochodem, zauważył kierowcę VW Passata jadącego w kierunku Krzanowic, o którym wiedział, że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Policjant, mimo że miał wolne, nie zastanawiał się ani chwili i udał się za tym pojazdem. Gdy ten zaparkował na parkingu przy ulicy Morawskiej w Krzanowicach policjant zatrzymał 55-letniego kierowcę. Telefonicznie poprosił dyżurnego raciborskiej komendy o wsparcie stróżów prawa. Przybyły na miejsce partol z komisariatu w Krzyżanowicach przejął dalsze czynności z łamiącym prawo kierowcą.

- reklama -

Po sprawdzeniu przez mundurowych w policyjnym systemie 55-latka z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego okazało się, że ma podwójną decyzję sądu dotyczącą zakazu kierowania pojazdami. Teraz 55-latek będzie odpowiadał za niestosowanie się do postanowień sądu, za co może mu grozić nawet 5 lat więzienia.

/KPP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here