Ferie z biblioteką: Wycieczka do Teatru Miejskiego w Gliwicach [ZDJĘCIA]

0
Ferie z biblioteką: Wycieczka do Teatru Miejskiego w Gliwicach
Ferie z biblioteką: Wycieczka do Teatru Miejskiego w Gliwicach

Młodzi czytelnicy raciborskiej biblioteki obejrzeli spektakl „Dzieci z Bullerbyn” na motywach powieści Astrid Lindgren.

Na finiszu ferii zimowych młodsi czytelnicy raciborskiej biblioteki wybrali się do Teatru Miejskiego w Gliwicach na spektakl „Dzieci z Bullerbyn” na motywach powieści Astrid Lindgren. To ostatnia z wycieczek w ramach tegorocznych „Ferii z biblioteką”, a przed uczestnikami jeszcze finałowy Bal Podróżnika.

- reklama -

„Dzieci z Bullerbyn” to znakomita powieść Astrid Lindgren, ciesząca się niesłabnącym powodzeniem i sympatią zarówno dzieci, jak i dorosłych. Składają się na nią urocze historie małych mieszkańców szwedzkiej wioski Bullerbyn – Britty, Lassego, Bossego, Lisy i Ollego. Uczestnicy wycieczki mieli okazję obejrzeć w Teatrze Miejskim w Gliwicach wierną adaptację powieści. Zarówno gra aktorska, jak również scenografia zrobiły na wszystkich duże wrażenie.

– Spektakl był inspiracją do pobudzenia kreatywności, którą mamy nadzieję dzieci wykorzystają w trakcie finałowego Balu Podróżnika – mówi Marzena Mróz, kierownik Eureki – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy Kasprowicza 12, gdzie odbywają się zajęcia. Bal Podróżnika zaplanowano na piątek.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here