8-latek potrącony na pasach w Rybniku. Chłopak trafił do szpitala

Potrącenie
Kierujący busem potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 8-latka, który szedł wraz z ojcem do szkoły.

Do wypadku doszło dziś (29.01) około godziny 7:00 na ul. Gliwickiej. Kierujący busem potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 8-latka, który szedł wraz z ojcem do szkoły. Chłopczyk z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala.

Przechodzący przez oznakowane przejście dla pieszych chłopiec wraz z ojcem zostali potrąceni przez kierującego busem. 30-letni mieszkaniec Rybnika jechał w kierunku Gliwic. Na miejsce przyjechała załoga pogotowia ratunkowego, która zabrała 8-latka do szpitala. Chłopiec ma złamaną rękę i nogę. Kierujący samochodem był trzeźwy. W trakcie zdarzenia na przejściu znajdowała się pani „stopka”. Rybniccy śledczy będą teraz wyjaśniać dokładne okoliczności tego wypadku.

- reklama -

– Należy przypomnieć, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych obowiązany jest zachować szczególną ostrożność polegającą na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowania do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie. Ponadto musi ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Apelujemy o ostrożność! – czytamy w komunikacie policji.

/KMP Rybnik oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here