Ferie 2020 w krzanowickim MOK-u [ZDJĘCIA]

0
Ferie 2020 w krzanowickim MOK-u
Ferie 2020 w krzanowickim MOK-u

Dzieci z gminy Krzanowice mogły zobaczyć spektakl teatralny, wziąć udział w biwaku nocnym czy turnieju tenisa stołowego.

Ferie zimowe dobiegły końca. W Miejskim Ośrodku Kultury w Krzanowicach atrakcji nie brakowało. Jak co roku starano się przygotować bardzo różnorodny program zajęć dla najmłodszych.

- reklama -

W programie znalazło się m.in. przedstawienie teatralne „Lodowa kraina” oparte na motywach słynnej bajki „Kraina lodu”, które przeniosło najmłodszych w krainę wiecznego lodu, gdzie skłócone ze sobą siostry próbowały się pogodzić, a prawdziwa miłość potrafiła odmienić los. Spektakl odbył się w Domu Kultury w Bojanowie, a sala była wypełniona po brzegi.

Kolejną atrakcją był tradycyjny już biwak nocny, który był poprzedzony warsztatami tworzenia masek karnawałowych, grami i zabawami oraz projekcją filmu animowanego. Dzieci własnoręcznie wykonały maski, które błyszczały niczym z karnawału z Wenecji. Po warsztatach był czas na film oraz gry i zabawy. Warsztaty origami były zajęciami ćwiczącymi precyzję oraz dokładność, dzięki czemu ze zwykłego papieru można wyczarować cuda. W czasie warsztatów w Domu Kultury w Borucinie dzieci wykonały liska, psa oraz skaczącą żabkę.

„Dbajmy o zwierzęta zimą” – to akcja edukacyjna połączona z tworzeniem kulek z ziarnami dla ptaków. Każde dziecko mogło przygotować własnoręcznie kulkę z ziarnami, aby dokarmiać ptaki zimą. W czasie warsztatów dzieci pomalowały dachówki na karmnik, który został umieszczony na skwerze na krzanowickim rynku.

Rozegrano również turniej tenisa stołowego w kategorii open, który odbył się na sali w Domu Kultury w Krzanowicach. Turniej rozgrywał się w 6 kategoriach, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, a zwycięzcy nagrody rzeczowe.

Ferie zimowe zamknęła wycieczka do Katowic na projekcję filmu animowanego „Żółwik Sammy” w technologii IMAX. Po projekcji filmu był czas na szaleństwa w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach.

fot. MOK Krzanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here