Na żwirowniach powstanie marina? RTW: Wierzymy, że zrobimy coś społecznie

0
RTW marina zwirownie
Na zdjęciu przykładowa zabudowa umieszczona przez RTW na stronie zbiórki.

Raciborskie Towarzystwo Wioślarskie chce ożywić raciborskie żwirownie i zbudować marinę na Ostrogu. – Planujemy postawić min 2 kontenery morskie, w pełni wyremontowane, oszklone z sanitariatem. Przeznaczone będą dla każdego, kto do nas zawita – wyjaśnia RTW. 

RTW użytkuje aktualnie, użyczone przez miasto, dawne szalety w parku Roth, gdzie prowadzona jest akademia kajakowa.  – Raciborskie Towarzystwo Wioślarskie zostało pozytywnie odebrane w Raciborzu. Mamy za sobą drugi sezon. Lecz brakuje nam stałego miejsca, gdzie będziemy mogli przechowywać sprzęt oraz szatnie dla dzieci – wyjaśniają przedstawiciele. Dlatego zorganizowano zbiórkę, której celem jest uzyskanie funduszy na budowę mariny na raciborskich żwirowniach.

- reklama -

– Chcemy, aby w końcu na raciborskich żwirowniach było życie. Aby rekreacja, turystyka wodna była na wysokim poziomie, aby klub miał swoją ostoję. Aby nie tylko Park Roth żył. Planujemy postawić min 2 kontenery morskie, w pełni wyremontowane, oszklone z sanitariatem. Przeznaczone będą dla każdego, kto do nas zawita – czytamy w opisie projektu.

RTW planuje zakup 3 drabinek gimnastycznych, min. 2 trenażerów wioślarskich, min. 2 trenażerów kajakarskich, 8 materacy gimnastycznych, zestawów do ćwiczeń siłowych (tzw. atlas), montaż i transport kontenerów oraz prace ziemne i projektowe (wykonane społecznie). Dla aktywnych ludzi, którzy morsują w okresie zimowym zaplanowano wykonanie podestu, zadaszonego pomieszczenia z wieszakami. Ponadto stojaki rowerowe i podest pływający. – Wierzymy, że wszyscy raciborzanie, kajakarze, wioślarze z Polski i aktywni ludzie zmobilizują się i zrobimy coś społecznie, o czym mówić będzie cała Polska – zachęca RTW. Kosz to 120 000 zł. Do końca zbiórki pozostało 91 dni. Szczegóły dostępne tutaj. 

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here