Pijany uciekał przed policją. Zakończył podróż na płocie

0
Pościg w Wodzisławiu Śląskim
Na ulicy Pszowskiej w wyniku nadmiernej prędkości kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze i uderzył w ogrodzenia dwóch posesji.

Policyjny pościg za pijanym piratem drogowym miał miejsce w Wodzisławiu Śląskim. 33-letni kierowca BMW pędził z prędkością blisko 150 km/h w terenie zabudowanym. Badanie alkomatem wykazało obecność alkoholu w jego organizmie. 

W nocy 30 stycznia mundurowi z wodzisławskiej drogówki jadąc ulicą 26 Marca w Wodzisławiu Śląskim, zauważyli samochód, który jechał z nadmierną prędkością. Policjanci postanowili go skontrolować, na ulicy Radlińskiej dokonali więc pierwszego pomiaru prędkości z wynikiem 106,3 km/h w obszarze zabudowanym. Gdy włączyli sygnały świetlne i dali sygnał do zatrzymania kierującemu, ten przyśpieszył i rozpoczął ucieczkę. Mundurowi ruszyli w pościg.

- reklama -

Kierowca po drodze łamał wszelkie przepisy drogowe, a jego prędkość sięgała blisko 150 km/h. Na ulicy Pszowskiej, w wyniku nadmiernej prędkości, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze i uderzył w ogrodzenia dwóch posesji. Stróże prawa podbiegli do kierowcy, obezwładnili go i zatrzymali.

33-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego miał w organizmie ponad promil alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym zatrzymano mu prawo jazdy. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 

/KPP Wodzisław Śląski oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here