34-latek chciał się zastrzelić. W domu miał hodowlę konopi indyjskich

0
Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków
Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków

34-letni mieszkaniec Gliwic został zatrzymany przez raciborskich policjantów za uprawę konopi indyjskich i posiadanie ponad 600 działek dilerskich marihuany. Mężczyzna został wcześniej obezwładniony przez śląskich kontrterrorystów, gdyż groził, że się zastrzeli.

W związku z otrzymanym zgłoszeniem dotyczącym próby samobójczej na ulicę Brzeską w Raciborzu został skierowano policyjny patrol. W trosce o bezpieczeństwo mężczyzny, który według zgłoszenia chciał się targnąć na swoje życie, mundurowi poprosili strażaków o pomoc w otwarciu drzwi mieszkania. Po wejściu do budynku mundurowi od razu wyczuli specyficzny zapach marihuany. W jednym z pokoi napotkali młodego mężczyznę, który trzymając w ręku broń, groził, że popełni samobójstwo. Na miejsce dyżurny raciborskiej komendy wezwał policjantów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach, którzy ostatecznie obezwładnili desperata i zabezpieczyli jego broń czarnoprochową. 34-letni mieszkaniec Gliwic został przewieziony do szpitala na obserwację. Po zakończonej akcji policjanci w budynku zabezpieczyli nielegalną uprawę konopi indyjskich, składającą się z 83 krzaków i ponad 600 działek dilerskich gotowego suszu marihuany.

- reklama -

W piątek 34-latek trafił do policyjnego aresztu, a następnie usłyszał zarzuty. W sobotę sąd zdecydował przychylić się do wniosku śledczych i tymczasowo aresztował zatrzymanego. Za posiadanie i uprawę znacznych ilości narkotyku grozi mu teraz nawet 10 lat więzienia.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here