Jastrzębie-Zdrój: Wezwała policję, bo siostra nie pożyczyła jej pęsety

0
Jastrzębie-Zdrój
Zdjęcie poglądowe Fot. Pixabay

Kobieta zadzwoniła na policję, mówiąc, że jej siostra jest pijana i bije matkę. Na miejscu okazało się to nieprawdą, a kobieta została ukarana mandatem.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 4 lutego, późnym popołudniem. Kobieta zadzwoniła na policję i prosiła o interwencję, mówiąc, że jej siostra, która leczy się psychiatrycznie, jest pijana i bije matkę.

- reklama -

Na miejscu mundurowi ustalili inne fakty. Siostra kobiety nie chciała pożyczyć jej pęsety do brwi. Gdy kłótnia nie pomogła, kobieta postanowiła „rozwiązać” sprawę z pomocą policji. Za bezpodstawne wezwanie interwencji kobieta została ukarana mandatem w wysokości 500 zł.

– Przypominamy! Niepotrzebne zaangażowanie policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych, pamiętajmy o tym, że blokując telefon alarmowy uniemożliwiamy połączenie osobie, która naprawdę potrzebuje pomocy. Zaangażowanie tych służb do fikcyjnego zgłoszenia powoduje, że w tym czasie mają one utrudnione możliwości pojawić się tam, gdzie pomoc jest naprawdę potrzebna – przypomina policja.

/KMP Jastrzębie-Zdrój oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here