Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni w RCK [ZDJĘCIA]

Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni w RCK
Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni w RCK

W Raciborskim Centrum Kultury wystąpił najbardziej znany romski artysta Don Vasyl wraz z zespołem.

8 lutego w Raciborskim Centrum Kultury wystąpił najbardziej znany romski artysta Don Vasyl wraz z zespołem.

- reklama -

Zespół Artystyczny Don Vasyl & Roma powstał w 1987 roku. „Roma”, ponieważ trzon zespołu stanowią członkowie legendarnej grupy Roma, która mogła się poszczycić licznymi tournee po całym świecie, w tym koncerty w siedzibie ONZ w Nowym Jorku oraz w słynnej „Paryskiej Olimpii”. Z biegiem czasu Don Vasyl odkrył i wypromował utalentowane cygańskie gwiazdy: Wasyl Junior, Elza, Dziani, Liza, Carmen, Petro i wiele innych. Zmienia się zatem nazwa zespołu na: Don Vasyl & Gwiazdy Cygańskiej Pieśni. Zespół w dalszym ciągu kultywuje artystyczne tradycje Romy.

Powstają słynne przeboje: „Ore, Ore”, „Cyganeczka Zosia”, „Kocham Cygana Jana”, „Powiedz tak”, „Bawmy się”, „Zabawa słowiańsko-cygańska”, „Gdzie nasz kolorowy świat”, „Śpiew to życie”, „Jak świat światem”, „Hej! Życie nie jest złe”, „Jedno jest niebo dla wszystkich”, „Graj, piękny Cyganie”, „Na dancingu tańczą goście”, „Hey, tam pod lasem”. Liczne koncerty w kraju i zagranicą, częste występy w telewizji.

Don Vasyl jest twórcą Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romów w Ciechocinku, który odbywa się co roku i stał się imprezą o światowej renomie.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj