Atak wichury na Polskę. Alarm dla Raciborza i powiatu

Wichura o niszczącej sile (ponad 130 km/godz) wkroczy do Polski zachodniej w niedzielę późnym wieczorem. Wiatr będzie przybierał na sile z każdą godziną nocy z niedzieli na poniedziałek.

Najbliższe kilkadziesiąt godzin to czas, który przyniesie Polsce (oraz mieszkańcom Europy Zachodniej i Centralnej) prognozowany od kilku dni silny wiatr związany z potężnym niżem Sabine. Silny wiatr wiał w Europie przez ostatnią dobę. Na Wyspach Brytyjskich były miejsca gdzie wiało ponad 180 km/h, siłę wiatru określa się mianem niszczącej, bardzo silne porywy wiatru zanotowano również w Norwegii.

- reklama -

Kolejne godziny to szybka wędrówka strefy podwyższonego ciśnienia z zachodu na wschód. Najsilniejszą wichurę Sabine przyniesie dziś w Holandii, Belgii i Niemczech. Wiatr w porywach osiągnie tam nawet 140 km/h. Są to niszczące porywy wiatru. Wiatr wiejący z taką siłą z łatwością wyrywa drzewa i uszkadza budynki.

Podczas dzisiejszego popołudnia strefa najsilniejszego wiatru znajdowała się będzie nad Niemcami. Wichura wkroczy do Polski zachodniej późnym wieczorem. Wiatr w Polsce przybierał będzie na sile z każdą godziną nocy z niedzieli na poniedziałek.

/i/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj