Racibórz na czele listy miast, których kierowcy deklarują najmniej szkód

0

Raciborscy kierowcy deklarują najmniej szkód w swojej historii ubezpieczenia. Prawie 70% z nich przyznało, że nie spowodowało żadnej kolizji w przeszłości. Zajęli pod tym względem pierwsze miejsce na liście 84 miast.

Eksperci rankomat.pl przygotowali listę 84 miast powyżej 50 tys. mieszkańców i sprawdzili, jaki odsetek poruszających się po ich drogach kierowców zadeklarował brak szkód na swoim koncie. Raciborscy kierowcy zajęli na tej liście 1. miejsce z wynikiem 69,6%. Drugie miejsce zajęli kierowcy z Piły (68,3%), a trzecie z Ostrowca Świętokrzyskiego (68%). Dla porównania najgorzej pod tym względem wypadli kierujący pojazdami z Warszawy, Wrocławia i Gdańska. Bezszkodowość deklarowało tam odpowiednio 53,8%, 57,5% i 58,1% właścicieli aut.

- reklama -

Racibórz w liczbach

W Raciborzu taniej niż w większości kraju

Okazuje się, że Racibórz jest jednym z miast, w którym obowiązkowa polisa kosztowała w zeszłym roku najmniej. Właściciele pojazdów z tego miasta płacili średnio za obowiązkową polisę komunikacyjną 570 zł. To taniej o 119 zł od średniej krajowej i o 369 zł od najdroższego polskiego miasta (Wrocławia). Z innych miast płacą mniej tylko mieszkańcy Mielca (515 zł), Ostrowca Świętokrzyskiego (552 zł), Stalowej Woli (557 zł), Zamościa (558 zł) i Przemyśla (568 zł). Biorąc pod uwagę średnią dla województwa śląskiego (w 2019 r. wyniosła ona 634 zł), Raciborzanie płacili mniej o 64 zł.

Raciborzanie wybrali Volkswagena Golfa

Śląscy kierowcy najczęściej ubezpieczali Opla Astrę. W 2019 r. był to także najczęściej ubezpieczany model samochodu w Polsce. Przeciętna polisa na Opla Astrę kosztowała Polaków 658 zł. Mimo to w Raciborzu najpopularniejszy okazał się Volkswagen Golf. Był to piąty najtańszy pod tym względem model w Polsce. Droższe było tylko Audi A3 i A4 (834 zł) oraz BMW Serii 3 i Serii 5 (odpowiednio 920 zł i 906 zł).

Racibórz

/materiał nadesłany publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here