Węgiel wysypany przez górników trafił do schroniska dla bezdomnych

0
Węgiel trafił do potrzebujących
Fot. FB/Ewa Gawęda

Węgiel w biurach śląskich parlamentarzystów został rozsypany przez górników, którzy 17 lutego przeprowadzili strajk ostrzegawczy. Poseł Adam Gawęda i senator Ewa Gawęda przekazali węgiel do wodzisławskiego schroniska dla bezdomnych mężczyzn, prowadzonego przez Towarzystwo Charytatywne „Rodzina”.

17 lutego odbył się strajk ostrzegawczy górników. Jak informowali związkowcy powodem protestu jest „z jednej strony brak porozumienia w sporze dotyczącym tegorocznych płac, a z drugiej pogłębiające się problemy przedsiębiorstwa związane ze sprzedażą węgla”.  Górnicy pojawili się także w Wodzisławiu Śląskim, gdzie pod biurem poselsko-senatorskim Adama Gawęda i Ewy Gawędy wysypali węgiel. O sprawie pisaliśmy tutaj: Górnicy wysypali węgiel pod biurem poselskim. Strajk w Wodzisławiu Śląskim

- reklama -

Strajk

– Dziś w moim biurze senatorskim miał miejsce akt wandalizmu, którego dopuścili się członkowie związku zawodowego Sierpień 80 z KWK ROW Ruch Marcel. Górnicy wtargnęli do biura, które wynajmujemy, rozsypali 350 kg węgla, niszcząc w ten sposób mienie prywatne. Dialogu nie prowadzi się, dewastując czyjąś własność. W demokratycznym kraju nie powinno być przyzwolenia na tego typu chuligańskie zachowania! – napisała w mediach społecznościowych senator Ewa Gawęda.

Węgiel został uprzątnięty. Co zrobili z nim parlamentarzyści? Przekazali go dla Stowarzyszenia Charytatywnego „Rodzina” prowadzącego schronisko dla bezdomnych w Wodzisławiu Śląskim. – Łzy radości mogliśmy dziś zobaczyć w oczach osób, którym przekazaliśmy węgiel rozsypany wczoraj przez związkowców. Został on uprzątnięty i postanowiliśmy go przekazać potrzebującym. Dzisiaj węgiel trafił do wodzisławskiego schroniska dla bezdomnych mężczyzn, prowadzonego przez Towarzystwo Charytatywne „Rodzina”. Z prezentu bardzo ucieszyli się mieszkańcy oraz członkowie stowarzyszenia – relacjonuje senator Ewa Gawęda.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here