Pomysł zabudowy skweru Moniuszki nieaktualny. Projekt uchwały wycofany

Dariusz Polowy
Prezydent Raciborza Dariusz Polowy, zdjęcie archiwalne

Projekt uchwały w sprawie zmian zagospodarowania śródmieścia Raciborza został wycofany z porządku obrad lutowej sesji Rady Miasta. Pomysły zabudowy skweru Moniuszki czy stacji paliw na ul. Opawskiej nie zostaną, póki co, zrealizowane.

W porządku obrad sesji Rady Miasta 26 lutego zaplanowano głosowanie nad uchwałą intencyjną, otwierającą procedury zmiany planu zagospodarowania przestrzennego. Ostatecznie jednak projekt został wycofany. Jedna z głównych zmian miała dotyczyć zabudowy skweru Moniuszki, znajdującego się naprzeciw budynku sądu. Rozmawiano także o stacji paliw przy sklepie E.Leclerc na ul. Opawskiej czy zabudowie terenu przy SP 15 przy ul. Słowackiego, gdzie obecnie znajdują się korty tenisowe. Projekt uchwały został negatywnie zaopiniowany przez dwie komisje: Komisję Gospodarki Miejskiej, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego oraz Komisję Rozwoju Gospodarczego, Budżetu i Finansów.

- reklama -

Radna Anna Szukalska przekazała stanowisko swojego klubu, że nie ma i nie będzie zgody na zabudowanie i zniszczenie parku Moniuszki oraz na powstanie stacji benzynowej na ulicy Opawskiej. Radny Piotr Klima poparł radną Szukalską i zgłosił swoje wątpliwości co do pomysłu stacji benzynowej przy ul. Opawskiej.

Zdaniem mieszkańców 

Pomysł wzbudził spory sprzeciw wśród mieszkańców, którzy licznie komentowali tę informację w mediach społecznościowych. – Komu przeszkadza ten skwer? To jedno z nielicznych miejsc w mieście, gdzie można nie tylko w upalny dzień odpocząć. Zieleni jest coraz mniej. Nie wolno kolejny skwer zlikwidować!!! Za niedługo otoczymy się betonem – pisała jedna z mieszkanek. – Nie podoba mi się to ze likwidujecie tan skwer .To jest ochłoda w upalne dni !!!!!!mamy dość betonu w mieście – brzmiał kolejny komentarz. – Rosną tam piękna drzewa oby nie wpadli na pomysł je ściąć – martwił się jeden z mieszkańców.

https://www.facebook.com/raciborzcompl/posts/3002589976428230

 

/oprac. c/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj