Mundurowi z raciborskiej drogówki pomogli wymienić koło

0
Mundurowi z raciborskiej drogówki pomogli wymienić koło
Mundurowi z raciborskiej drogówki pomogli wymienić koło. Fot. KPP Racibórz

Kobieta nie mogła dalej jechać, ponieważ miała przebitą oponę w samochodzie, a nie miała odpowiedniego klucza do kół. Na szczęście takim kluczem dysponowali policjanci z drogówki, którzy pomogli kierującej wrócić na trasę.

„Pomagać i chronić” – to dewiza, którą kierują się policjanci podczas codziennej służby. Dlatego wczoraj, 5 marca, mundurowi z raciborskiej drogówki pomogli kierującej, która znalazła się w trudnej sytuacji.

- reklama -

– Czy możemy jakoś pomóc? – takim pytaniem rozpoczęła się interwencja raciborskiej drogówki w sprawie stojącej na drodze osobówki. Za kierownicą auta siedziała mieszkanka Raciborza. Okazało się, że w trakcie jazdy w matizie doszło do defektu opony, a kierującej brakowało odpowiedniego klucza do kół. Ze względu na to, iż awaria miała miejsce na drodze o dużym natężeniu ruchu, mundurowi zgłosili sprawę oficerowi dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, następnie odpowiednio zabezpieczyli miejsce i zaproponowali pomoc kobiecie. W trakcie wymiany koła okazało się, że klucz nie pasuje do dwóch śrub w kole, jednakże wracający ze służby dwaj inni mundurowi również z raciborskiej drogówki zatrzymali się i pomogli kolegom. Kilka minut później po zmianie koła kierująca powróciła na trasę.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here