Jest decyzja o zamknięciu szkół i przedszkoli w Polsce

0
Kancelaria premiera
Fot. Kancelaria Premiera

Rząd poinformował o zamknięciu wszystkich szkół i przedszkoli w kraju. Celem ma być ograniczenie ewentualnego przenoszenia wirusa. 

Rząd poinformował o decyzji zamknięcia wszystkich szkół, przedszkoli i uczelni w Polsce. Taką decyzję podjęto podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Celem tych decyzji jest ograniczenie ewentualnego przenoszenia wirusa. Dzieci bowiem często mają kontakty ze swoimi dziadkami, którzy są grupą szczególnego ryzyka. Decyzja nie ma wpłynąć na aktualny terminarz roku szkolnego.

- reklama -

Szczegóły w komunikacie Ministerstwa Edukacji Narodowej – zobacz tutaj 

 

– To jest czas kwarantanny społeczeństwa. Czas, który powinniśmy spędzić w domu i w izolacji. Gorący apel o odpowiedzialność. Jeżeli statystycznie nie grożą nam poważne konsekwencje, mogą grozić seniorom. Bądźmy odpowiedzialni – przekazuje minister Łukasz Szumowski.

 

 

W piątek i czwartek przedszkola i szkoły będą prowadzić działalność opiekuńczą dla dzieci, których rodzice nie zorganizowali jeszcze opieki. Od poniedziałku do 25 marca placówki dydaktyczno-wychowawczo będą zamknięte. Zamknięte będą także kina, muzea czy inne instytucje kultury. Zaprzestaną one działalności, która dotyczy gromadzenia osób. W tym czasie zaleca się powstrzymanie od spotkań.

W celu przeciwdziałania koronawirusowi pracodawca może polecić pracownikowi wykonywanie pracy zdalnej.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here