Napad na kantor w Raciborzu. Sprawca zatrzymany

0
Napad na kantor
Napad na kantor

Wczoraj (10.03) na gorącym uczynku raciborski kryminalny zatrzymał sprawcę napadu na kantor. Do zdarzenia doszło około godziny 15.45 w Raciborzu przy ulicy Opawskiej.

Sprawca, po wejściu do środka kantoru wymiany walut, sterroryzował pracownicę przedmiotem przypominającym pistolet i groźbą wymusił wydanie pieniędzy. W wyniku rozboju łupem bandyty padła znaczna kwota pieniędzy.

- reklama -

W tym samym czasie ulicą Warszawską jechał nieoznakowanym radiowozem policjant z kryminalnej, który zauważył przebiegającą przez drogę osobę w kominiarce. – Natychmiast postanowił sprawdzić, jaki jest powód tak nietypowego przebrania. Policjant zaparkował radiowóz, po czym pobiegł za podejrzanie wyglądającym mężczyzną. Po kilkudziesięciu metrach na zapleczu ulicy Opawskiej zatrzymał uciekającego, którym okazał się być 19-letni mieszkaniec Raciborza. I tym razem policyjna intuicja nie zawiodła, gdyż jak ustalili policjanci 19-latek kilka minut wcześniej dokonał zuchwałego rozboju w kantorze – relacjonuje raciborska policja. Młody mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu nawet 12 lat pobytu w więzieniu.

– Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. Łukasz Krebs na ręce pracownika ochrony, który również przybył na miejsce za wzorową i godną naśladowania postawę składa serdeczne podziękowania za udzieloną pomoc przy zatrzymaniu sprawcy rozboju – czytamy w komunikacie KPP Racibórz.

/KPP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here